Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderatori/ce: burek_in_space, Charuga, bordo gandalf, -LIBERO-

Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

PostPostao/la Butmiran dana 08/11/2013 16:49

http://www.fcsarajevo.ba/vijesti/ljekar ... kluba/1301

Ljekari i fizoterapeuti otpisali polovinu svojih potraživanja od kluba.
Butmiran

PostPostao/la omega369 dana 08/11/2013 18:37

Max Bunker je napisao/la:
Kao prvo, nije mu psovao citav stadion. Kao drugo, delegati su jer ti nejebi dolaze na utakmice, kako bi psovali i vrijedjali.

P.S.

Ljudi obicno reaguju kada se osjecaju prozvanim a vidim da tebi smeta ovo delegati...

moj jaran je grlo podrao od psovanja i bio je na istoku, uvijek na istom mjestu, a psovao mu je i poslije kukesija, opet sa sitoka i to pored tunela. lik se sve do albanaca kleo u husrefa

smeta mi suptilno podmetanje price kako navijaci, BP, ovi-oni rade protiv husrefa, i sad je to k'o biva razlog njegovog trenerskog posrtanja sto je neistina
Zadnja izmjena: omega369; 08/11/2013 19:50; ukupno mijenjano 1 put/a.
omega369

PostPostao/la wannabe_ultra dana 08/11/2013 19:30

leo karan je napisao/la:
wannabe_ultra je napisao/la:al' meni nije jasno ovo glasanje, jel mogao kuzmanovic igrati ili nije.Ima li neki pravilnik ba, kakvo glasanje cuj glasanje.Neko misli da je mogao igrati neko misli da nije ? hahaha kakav savez jebem im matere svima odreda

ima mjesec dana jedan clan foruma je fino objasnio sve vezano za ovaj slucaj i najavio da se brukamo s ovim:

MHAB je napisao/la:
leet je napisao/la:slika

interesantno, čekamo sada da gg.ba i gsport.ba izbace članak o ovome

Hajde da i ovo riješimo. Dečko ima manje od 18 godina i uredno je registrovan za FK Zvijezda Gradačac. Znači nije igrao bez registracije. Obzirom da je maloljetan nije morao imati profesionalni ugovor. Za amaterski ima dva tumačenja. Po jednom nije morao ni amaterski jer je maloljetan, a po drugom je morao imati amaterski. U slučaju da je morao imati amaterski što je gore po Zvijezdu ide kazna Zvijezdi kao klubu odnosno njihovoj administraciji, ali nije propust zbog kojeg se registruje utakmica 3:0 za nas ili za Olimpic jer su se i oni žalili. U drugom slučaju nema ni kazne za Zvijezdu. Iskreno meni bi bilo ofirno tražiti bodove za zelenim stolom u ovom slučaju sve i da imamo na to pravo (a nemamo). Počinjemo se ponašati ko NG kada smo mi dobili licencu, a on nije...

ovdje, kao i svudgje, je prisutno selektivno pamcenje

I sto je onda 3:2 u glasovima, ako je trebalo biti 5:0.Na to aludiram a ti se pravis pametan.Zar nije moralo biti JEDNOGLASNO onda ?
wannabe_ultra

PostPostao/la MHAB dana 08/11/2013 21:31

Pošto se citiram kao izvor da i ja dodam koju :lol: . Imamo dva različita slučaja i to:
1. Borac
2. Mićo Kuzmanović odnosno Zvijezda Gradačac

1. U slučaju Borac smo pokradeni od strane komisija na čelu sa likovima kao što su Lale, Kundačina i sl. Očigledno da u određenim komisijama još postoje likovi iz "Munibove ere" koji su spremni na sve uključujući i "neprincipijelne koalicije" protiv FKS. Još uvijek rade "politički pritisci", lova, uticaj drugih klubova u savezu koji su nam dušmani (odnosno njihovih ljudi koji su članovi određenih komisija) i sl. Tu se nema šta dodati ili oduzeti. Čisti lopovluk.

2. Mićo Kuzmanović je maloljetni igrač Zvijezde iz Gradačca koji je imao urednu registraciju i ljekarski pregled, ali u nekom sistemu u kome se unose registrovani igrači je pisalo da nema ugovora. Na osnovu toga smo se i mi i Olimpic žalili i tražili da se utakmica registruje 3:0 za nas jer navedeni igrač nije imao pravo nastupa. Apelaciona komisija je odbila našu žalbu kao neosnovanu, jer je prema njima igrač imao pravo nastupa, a kako sam čuo mahalsku info valjda je Zvijezda dostavila i ugovor iz kojeg se vidi da je igrač imao i ugovor potpisan na vrijeme. Izgleda da je problem napravio kantonalni savez iz Tuzle koji nije na vrijeme dostavio u savez u Sarajevo ovaj ugovor da se unese u sistem ili ga nije na vrijeme sam unio u sistem (ne znam kako se ovo tačno radi). Uglavnom šta god bilo nije bilo osnova da se registruje 3:0 za nas. Kako je ko glasao i zašto nije bila jednoglasna odluka govori više o našoj državi i njenom uređenju od samog slučaja Kuzmanović.

Ono što je problem su odluke iz predhodnog perioda koje su uvijek bile na našu štetu bili mi u pravu ili ne. Na žalost to se nastavilo i u slučaju odluke za utakmicu sa Borcem. Sada je logično da se svaka odluka koja nije u našu korist (bila ispravna ili pogrešna) doživljava kao lopovluk saveza protiv nas.....
MHAB

PostPostao/la Pitar sa Kariba dana 08/11/2013 23:33

Ma nasjeli su naši na NG. Igrač da bi bio mogao nastupiti u zvaničnim utakmicama mora biti registrovan, da bi se izvršila registracija mora se uz ostale dokumente dostaviti ugovor (amaterski ili pro). A Mićo je registrovan, i u sistemu COMET NS BIH. Evo ga iza Nikole Komazeca. :D
http://www.nsfbih.ba/upload/documents/Bilteni/Registracije.pdf
Stranica 22.
Za Bojac su se "poveli" za navijačima što nije nužno zlo, ali realno to nije profesionalan i odgovoran odnos.
Pitar sa Kariba

PostPostao/la Maharadza dana 09/11/2013 00:37

omega369 je napisao/la:
Max Bunker je napisao/la:
Kao prvo, nije mu psovao citav stadion. Kao drugo, delegati su jer ti nejebi dolaze na utakmice, kako bi psovali i vrijedjali.

P.S.

Ljudi obicno reaguju kada se osjecaju prozvanim a vidim da tebi smeta ovo delegati...

moj jaran je grlo podrao od psovanja i bio je na istoku, uvijek na istom mjestu, a psovao mu je i poslije kukesija, opet sa sitoka i to pored tunela. lik se sve do albanaca kleo u husrefa

smeta mi suptilno podmetanje price kako navijaci, BP, ovi-oni rade protiv husrefa, i sad je to k'o biva razlog njegovog trenerskog posrtanja sto je neistina

Reci mu neka na drugom mjestu liječi komplekse i očito nasilje i batine koje trpi od strane žene a ne na stadionu gdje "iz mase" može dobacivati! Neka šefu to lično kaže ako ima damu! :thumbup:
Zadnja izmjena: Maharadza; 09/11/2013 14:04; ukupno mijenjano 1 put/a.
Maharadza

PostPostao/la Muhamed Đakmić dana 09/11/2013 13:42

Ali znate šta meni nije jasno, zašto pravila nisu do kraja jasna?

3-2, 4-2 u glasovima. Čuj glasanje, koje crno glasanje, odluke moraju biti jednoglasne, odnosno nema tumačenja kako kome odgovara. Puno toga ne valja u savezu.
Muhamed Đakmić
Moderator

PostPostao/la wickerman dana 09/11/2013 19:09

Ako Husref pobijedi narednih pet tekmi ja cu sa zgrade skocit,to ne da je optimisitcno to prelazi nivo retardiranosti.
wickerman

PostPostao/la Reglan dana 09/11/2013 22:50

Fali nam klasicna desetka. :D
http://scsport.ba/vijest/63678
Reglan

PostPostao/la SmokingMan dana 09/11/2013 23:06

MHAB Pošto se citiram kao izvor da i ja dodam koju :lol: . Imamo dva različita slučaja i to:
1. Borac
2. Mićo Kuzmanović odnosno Zvijezda Gradačac

1. U slučaju Borac smo pokradeni od strane komisija na čelu sa likovima kao što su Lale, Kundačina i sl. Očigledno da u određenim komisijama još postoje likovi iz "Munibove ere" koji su spremni na sve uključujući i "neprincipijelne koalicije" protiv FKS. Još uvijek rade "politički pritisci", lova, uticaj drugih klubova u savezu koji su nam dušmani (odnosno njihovih ljudi koji su članovi određenih komisija) i sl. Tu se nema šta dodati ili oduzeti. Čisti lopovluk.

Primjera radi,na Beogradskom derbiju nakon brojnih incidenata,utakmica je bila nastavljena,iako je bez ikakve dvojbe delegat mogao da interveniše (prvo da se traži izlazak Grobara,u drugom slučaju prekid utakmice),naš slučaj,kada su se stekli svi uslovi da se utakmica nastav protiv Borca,stručni štab i igrači gostiju čine najveću grešku (pitam se gjde li je delegat utamice bio u tom trenutku,i je li isti slijedio protokol),i na osnovu svoga inata dobijaju utakmicu za zelenim stolom,glat.I nije mi jasno zašto je uprava FKS uopšte uložila žalbu,kada su i sami znali da neće proći,jednostavno nakon toga čitav slučaj mogli su i morali prijaviti UEFA-i.Boga mi je ovo kod nas jadno i žalosno...
SmokingMan

PostPostao/la MHAB dana 09/11/2013 23:53

[/quote]

Primjera radi,na Beogradskom derbiju nakon brojnih incidenata,utakmica je bila nastavljena,iako je bez ikakve dvojbe delegat mogao da interveniše (prvo da se traži izlazak Grobara,u drugom slučaju prekid utakmice),naš slučaj,kada su se stekli svi uslovi da se utakmica nastav protiv Borca,stručni štab i igrači gostiju čine najveću grešku (pitam se gjde li je delegat utamice bio u tom trenutku,i je li isti slijedio protokol),i na osnovu svoga inata dobijaju utakmicu za zelenim stolom,glat.I nije mi jasno zašto je uprava FKS uopšte uložila žalbu,kada su i sami znali da neće proći,jednostavno nakon toga čitav slučaj mogli su i morali prijaviti UEFA-i.Boga mi je ovo kod nas jadno i žalosno...[/quote]

Delegat je bio Kundačina iz Trebinja. Bilo je jako puno nepravilnosti oko njegovog izvještaja sa utakmice. Sve što je rađeno od strane delegata je bilo direktno na našu štetu. Osnov za donošenje odluka obje komisije (takmičarske i apelacione) je bio njegov izvještaj kao službene osobe što je i redovan način odlučivanja u ovakvim slučajevima. Međutim, njegov izvještaj je u najmanju ruku bio netačan u odnosu na stvarno stanje i dešavanja. Ovo je kulturniji način da se napiše da je izvještaj bio djelimično ili potpuno lažiran jer je naknadno napisan (ili dopisivan jedan njegov dio) da bi se opavdao postupak Borca. Sama činjenica da nam nisu poslali kopiju zapisnika na vrijeme da bi naše onemogućili da spreme žalbu sve govori za sebe. Nije realno puno očekivati od UEFA-e iako su naši poslali i UEFA-i cijeli slučaj. Prvo moraš iscrpiti sve instance u domaćem savezu pa tek onda ići u UEFA-u. Najveći problem je što ovakva pitanja po automatizmu ne odlučuje UEFA-a (kao što je npr. sud u Strazburu kad iscrpiš domaće zakonodavstvo) i može se desiti da UEFA ovo nikad ne raspravlja odnosno da vrati u matični savez bez ikakve odluke. U većini zemalja ligaško takmičenje i ne vodi savez nego udruženje prvoligaša i ono riješava ova pitanja pa se UEFA gotovo nikada i ne petlja u pitanja takmičenja. Sve u svemu klasičan lopovluk u režiji ekipe Kundačina, Lale plus ekipa iz nekadašnjeg saveza H-B. Slučajem Borac je nastavljen niz iz predhodnih godina u kojima smo bili oštećeni. Jedino riješenje je povećati broj svojih ljudi u komisijama u savezu pa da i mi imamo čime trgovati. Sve drugo mrka kapa....
MHAB

PostPostao/la SmokingMan dana 09/11/2013 23:57

MHAB je napisao/la:1. U slučaju Borac smo pokradeni od strane komisija na čelu sa likovima kao što su Lale, Kundačina i sl. Očigledno da u određenim komisijama još postoje likovi iz "Munibove ere" koji su spremni na sve uključujući i "neprincipijelne koalicije" protiv FKS. Još uvijek rade "politički pritisci", lova, uticaj drugih klubova u savezu koji su nam dušmani (odnosno njihovih ljudi koji su članovi određenih komisija) i sl. Tu se nema šta dodati ili oduzeti. Čisti lopovluk.

Primjera radi,na Beogradskom derbiju nakon brojnih incidenata,utakmica je bila nastavljena,iako je bez ikakve dvojbe delegat mogao da interveniše (prvo da se traži izlazak Grobara,u drugom slučaju prekid utakmice),naš slučaj,kada su se stekli svi uslovi da se utakmica nastav protiv Borca,stručni štab i igrači gostiju čine najveću grešku (pitam se gjde li je delegat utamice bio u tom trenutku,i je li isti slijedio protokol),i na osnovu svoga inata dobijaju utakmicu za zelenim stolom,glat.I nije mi jasno zašto je uprava FKS uopšte uložila žalbu,kada su i sami znali da neće proći,jednostavno nakon toga čitav slučaj mogli su i morali prijaviti UEFA-i.Boga mi je ovo kod nas jadno i žalosno...[/quote]

Delegat je bio Kundačina iz Trebinja. Bilo je jako puno nepravilnosti oko njegovog izvještaja sa utakmice. Sve što je rađeno od strane delegata je bilo direktno na našu štetu. Osnov za donošenje odluka obje komisije (takmičarske i apelacione) je bio njegov izvještaj kao službene osobe što je i redovan način odlučivanja u ovakvim slučajevima. Međutim, njegov izvještaj je u najmanju ruku bio netačan u odnosu na stvarno stanje i dešavanja. Ovo je kulturniji način da se napiše da je izvještaj bio djelimično ili potpuno lažiran jer je naknadno napisan (ili dopisivan jedan njegov dio) da bi se opavdao postupak Borca. Sama činjenica da nam nisu poslali kopiju zapisnika na vrijeme da bi naše onemogućili da spreme žalbu sve govori za sebe. Nije realno puno očekivati od UEFA-e iako su naši poslali i UEFA-i cijeli slučaj. Prvo moraš iscrpiti sve instance u domaćem savezu pa tek onda ići u UEFA-u. Najveći problem je što ovakva pitanja po automatizmu ne odlučuje UEFA-a (kao što je npr. sud u Strazburu kad iscrpiš domaće zakonodavstvo) i može se desiti da UEFA ovo nikad ne raspravlja odnosno da vrati u matični savez bez ikakve odluke. U većini zemalja ligaško takmičenje i ne vodi savez nego udruženje prvoligaša i ono riješava ova pitanja pa se UEFA gotovo nikada i ne petlja u pitanja takmičenja. Sve u svemu klasičan lopovluk u režiji ekipe Kundačina, Lale plus ekipa iz nekadašnjeg saveza H-B. Slučajem Borac je nastavljen niz iz predhodnih godina u kojima smo bili oštećeni. Jedino riješenje je povećati broj svojih ljudi u komisijama u savezu pa da i mi imamo čime trgovati. Sve drugo mrka kapa....[/quote]

Moglo bi proći kod UEFA-e,jedne godine u Azerbejdžanu odlukom UEFA-e je poništeno čitavo prvenstvu,i oduzeta titula prvaku dotične zemlje.Pradva treba da bude za sve,a ne samo za Sarajevo,kao navijač Sarajeva želio bih jednoga dana da se ovde igra regularan fudbal,i da svoju kompletnu porodicu vodim svake Subote/Nedjelje na domaću utakmicu,srce mi se slama kada gledam gospodu u Njemačkoj kako odlaze na utakmice svojih klubova,i bodre svoj klub,kako da ono što oni imaju,za nas,nažalost,izgleda u najmanju ruku nedostižno.Šta je rat,a kasnije nacionalizam uradio od ovako lijepe zemlje,teško da ću za života,uz ovakve uslove u kojima se igra fudbal u BIH,doživjeti da u Sarajevu gledam u grupnoj fazi nekog od evropskih klupskih takmičenja,ekipe ranga R.Madrida,Arsenala,M.Uniteda,PSV-a,Byerna...Džaba svima osvojeni trofeji u ovoj ligi,kada i dalje naši klubovi ne mogu od kojeg pretkola,pa i nakon toga se usude hvaliti na sva usta,i smatraju to nekim dostignućem,a kada nakon toga malo pogledaju preko ramena,i vide realnost,loš kvalitet fudbala,huliganizam,jadne posjete na stadionima,osim derbija gdje je posjeta nešto veća,mada je i to sve na jadnom nivou,šteta koja se godinama čini klubovima,samo kako bi se očuvao mir unutar NSBIH je nepopravljiva,a ako je to jedini način da se takmičenje mora zasnivati na nacionalnoj osnovi,onda se tu završava svaka priča oko ikakvog napretka ...
SmokingMan

PostPostao/la Kemal Malovčić dana 10/11/2013 01:53

Objektivno, nema razloga da Usref dobije otkaz ako dobijemo idućih par utakmica. U kupu smo prošli, u ligi smo drugi. Doduše neubjedljivo, ali ok.

Ova ekipa je dobra, ali joj Usref mora usaditi srčanost, ovako su premlaki.
Kemal Malovčić

PostPostao/la todd_smith dana 10/11/2013 02:06

arshavin je napisao/la:Fali nam klasicna desetka. :D
http://scsport.ba/vijest/63678

Vidio Saida kako hara ligom, hoce i on :lol:
todd_smith

PostPostao/la wannabe_ultra dana 10/11/2013 02:07

Saide ako i tebe otjera, znas gdje ces. :D
Na rehabilitaciju :D
wannabe_ultra

PostPostao/la todd_smith dana 10/11/2013 02:10

Kakva nam je ekipa i sa ovom rahljavom nogom bi bio glavom i ramenima iznad ostalih.
todd_smith

PostPostao/la MASTER_NO1 dana 11/11/2013 09:36

emigrazione je napisao/la:Ovi bi i Asimu Ferhatovicu jebavali sve mrtvo i zivo, i uvijek bi imali neka opravdanja

Upravo tako, to nisu navijači to nisu ni huligani to su seljaci koji sebe smatraju huliganima. Ili pak "kulurnim navijacima" sa istoka i zapada.. A ustvari se radi o raznoraznim placenicima ili pak nekim podgrijačima negativne atmosfere zbog neke njihove koristi.
Da ne govorim o igracima kojima je realno 3 mjesto na tabeli plafon plafona, uspjeh kakav nisu zasluzili.
MASTER_NO1

PostPostao/la Baltazar_khan dana 11/11/2013 20:27

Red Wolf je napisao/la:
-LIBERO- je napisao/la:Drugari, prijetelji forumasi :D Manje o njima, vise o nama.

Ima tema o PL ako bas insistirate tu VS. raspravu.

Ja ne pisem na temi PL dok se ona nasa tri momka ne vrate,ustvari dvojica(7 dana)sto su banovana

brate hvala na podršci :thumbup: evo vratio sam se čekamo i north-a :mrgreen: dušmanska posla :skoljka:

pozdrav i za 51 državu :mrgreen:
Baltazar_khan

PostPostao/la senci-071 dana 11/11/2013 20:53

SKINUTO SA JEDNOG SPORTSKOG PORTALA (NAPISANO NA TEMI FK.SARAJEVO) :D

Moje neko misljenje o cjeloukupnoj situaciji je ovako !
Husref Musemic nije kalibar da vodi ovakvu ekipu FK Sarajevo,od kako je na klupi imao je bolju situaciju u klubu od svih trenera prije njega ! Stalno idu na pripremu,stalno idu 3 dana prije tekme u gostima na mini trening kamp i opet niju stanju ekipu fizicki pripremiti za 90 min trke !
Njemu svaka cast za sve sto je do sada uradio,jedna je od najvecih legendi kluba,neka to i ostane i neka ne pogazi sve sto je prije uradio. Moj mu je prijedlog da se vise pozabavi svojim zdravljem jer znam da je lud za Sarajevom,ali mislim da je njegovo doba proslo.

Utakmica protiv Zrinjskog je po meni najgora od kako je pratim svoj najdrazi klub, a to je nekih 30ak godina odprilike! Ne pamtim da nas je neko izdominirao onako,pa ne mogu reci ni da nas je Besiktas onako izdominirao na Kosevu kada nas je 5-0 pobijedio. Iskreno,Husrefova krivica,nevjerovatno sta radi,ne znam ni ja koju utakmicu u nizu ! Pa dragi Husrefe,vidis li da smo najbolja ekipa u citavoj smrdljivoj ligi,samo kada napadamo. Zasto trazis od Komazeca,Todorovica,Vusljanina(Travancica),Osmanagica,Karica da stoje na 35m od Bandovicevog gola. Pa zasto !?

Ovo je sezona u kojoj se lomi kojim pravcem ce ici FK Sarajevo tako da mislim da i ako Musemic uzme i sledece 3 tekme da on odlazi iz Sarajeva. Nije on tip koji se moze otjerati tako lahko i nece njega niko otjerati,vec jednostavno vidi i on da ne moze voditi Sarajevo ni fizicki ni psihicki ni takticki vise !

-Editovan dio posta--
Zadnja izmjena: -LIBERO-; 12/11/2013 01:43; ukupno mijenjano 3 put/a.
Razlog: Izbrisan dio posta, radi zloupotrebe slobode govora/pisanja u svrhu sirenja nebuloza.
senci-071

PostPostao/la pozegina dana 11/11/2013 21:35

Samo da se prijavim među pitare.

I ne znam jel iko to rekao, ali Husref onom svojom izjavom samo pozvao ljude da mu više j... majku, jer je to izgleda jedini način da ode... Kontam da mu se svi sjetimo familije pa završimo više epizode sa njim...

A, opet žao mi, slabo mu je srce...
pozegina

PostPostao/la Pitar sa Kariba dana 11/11/2013 21:44

Ja tek danas odgledah prvo poluvrijeme sa Zrinjskim, sad je li drugo stvarno tako loše bilo ili je priča na sonu ove loše atmosfere. Daleko da sam zadovoljan ovim što sam vidio u prvom, ali čitajući forume kao da smo sa tri igrača igrali u Mostaru. A meni nije ni izgledalo toliko loše, mislim kako inače dole prolazimo.
Pitar sa Kariba

PostPostao/la strong69 dana 11/11/2013 22:28

Pitar sa Kariba je napisao/la:Ja tek danas odgledah prvo poluvrijeme sa Zrinjskim, sad je li drugo stvarno tako loše bilo ili je priča na sonu ove loše atmosfere. Daleko da sam zadovoljan ovim što sam vidio u prvom, ali čitajući forume kao da smo sa tri igrača igrali u Mostaru. A meni nije ni izgledalo toliko loše, mislim kako inače dole prolazimo.

Prvih 25 min odlicno. Onda dolazi do velikog pada. Kao i u svim dosadasnjim utakmicama.
strong69

PostPostao/la todd_smith dana 14/11/2013 14:23

Kakvo je ovo partnerstvo sa elementom ovim?
todd_smith

PostPostao/la Obuca9 dana 14/11/2013 14:52

todd_smith je napisao/la:Kakvo je ovo partnerstvo sa elementom ovim?

Da Huseinbašić i Travančić mogu cugati u gradu, uz tamburaše, a ne da moraju ići u Lukavicu. Sad nek Tatko dolazi ovamo.
Obuca9

PostPostao/la todd_smith dana 14/11/2013 14:58

Skupo gorivo, a i ambijent ljepsi.
todd_smith

PrethodnaSljedeća

Natrag na FK Sarajevo

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.