Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

PostPostao/la plain vanilla dana 16/06/2013 11:15

29.05.21013
Na tuzlanski Aerodrom sletio je prvi avion iz Malmea, u Švedskoj. Uskoro počinju i letovi iz još jednog švedskog grada, Geteborga, te Bazela u Švicarskoj. Iz aviokompanije Wizzair očekuju da će ove godine preko aerodroma u Tuzli preći oko 100 000 putnika , jer su cijene prihvatljive, a po tvrdnjama svjetskih putnika -među najnižima. Avionska karta na relaciji Tuzla- Malme košta 79 KM. Federalni ministar prometa i komunikacija, Enver Bijedić zaslužan je za ukidanje aerodromskih taksi čime je omogućio rad sa niskotarifnim aviokompanijama poput wizzaira. Od 15. juna počinju letovi za Bazel u Švicarskoj , a 17. juna za Geteborg u Švedskoj. Kao do Malemea i karta do Geteborga, koštaće 79 KM, dok je avionska karta do Bazela 59 KM. Za početak su planirana po dva leta sedmično, rekao je direktor Aerodroma Tuzla Enver Jukanović. To je prilika za uspostavljanje poslovnih veza, investicije i razvoj turizma. Aviokompanija wizzair posluje u 33 države. Za sada imaju 43 aviona. Niska cijena ne znači da je kvalitet usluge lošiji. Naprotiv! Prosječna starost aviona je tri godine, a dosadašnji putnici su prezadovoljni uslugom.

16.06.2013.
Wizz Air je ispunio i drugo obećanje, nešto prije pola osam sinoć na tuzlanski aerodrom se spustio Airbus A320 koji je dovezao putnike iz Bazela.

Posebno raduje što je avion koji prima 180 putnika i u dolasku i odlasku bio pun.

Letovi za Basel su planirani dva puta sedmično, utorkom i subotom, a cijena karte u jednom smjeru uključujući takse i trošak rezervacije iznosi 27,99 eura.

Na aerodromu su rekli da i avioni za Malmo dolaze i odlaze popunjeni što daje nadu da će se ove linije ustaliti i održati. Za dva dana trebao bi stići i prvi avion iz Geteborga.

Evo za drugare i drugarice iz dijaspore, jeftini letovi da mozete cesce doci. Medunarodni aerodrom Tuzla nalazi se na Dubravama u blizini Tuzle.
plain vanilla

Lokacija: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

PostPostao/la Šveđanin dana 16/06/2013 12:52

Ali ako budem išao avionom, neće mi rodbina vidjeti novo auto? :(

Šalim se ja, rezervisane su karte za Geteborg. :thumbup: Zna li neko svako koliko idu autobusi od Tuzle do SA i koja je cijena?
Šveđanin

PostPostao/la plain vanilla dana 16/06/2013 13:14

Šveđanin je napisao/la:Ali ako budem išao avionom, neće mi rodbina vidjeti novo auto? :(

Šalim se ja, rezervisane su karte za Geteborg. :thumbup: Zna li neko svako koliko idu autobusi od Tuzle do SA i koja je cijena?

ako vas je vise, radije podijelite taksi do Sarajeva jer je oko 120 KM
a buseva ima, cijena je oko 20 KM...

ponesi rodbine slike auta :D
plain vanilla

PostPostao/la Bodkin dana 16/06/2013 13:21

tuzlaci dajte izlobirajte let do beca :D
Bodkin

PostPostao/la fantom slobode dana 16/06/2013 13:45

plain vanilla je napisao/la:
Šveđanin je napisao/la:Ali ako budem išao avionom, neće mi rodbina vidjeti novo auto? :(

ako vas je vise, radije podijelite taksi do Sarajeva jer je oko 120 KM
a buseva ima, cijena je oko 20 KM...

ponesi rodbine slike auta :D

skines sa neta, pa isprintas...ne mora biti tvoje...(moj licni prijedlog najnoviji passat, to je sad u trendu....) ... nego sad nezgodno, eto rodbine malo, malo do Svedske, treba to hraniti i oblaciti... a i odusevice se tom demokratijom, kad vide da je dan duzi nego kod nas...zimi ce oni iz Banovica doci sa rudarskim lampama, da prosetaju po Svedskoj.
fantom slobode

PostPostao/la plain vanilla dana 16/06/2013 14:04

Uskoro jeftini letovi iz Tuzle za Njemačku i(li) Holandiju

Prema Jukanovićevim riječima, u planu je pokretanje i novih linija.

-Ljudi iz Wizz Aira znaju za veliki interes ljudi iz BiH i ove regije koji žive i rade u Njemačkoj. Ja ne mogu u njihovo ime govoriti kada će linija biti pokrenuta, ali je vrlo izvjesno da hoće, navodi Jukanović.

Trenutno su dvije destinacije u opticaju, regija Westfalen u Njemačkoj, odnosno Dortmund i Eindhoven u Holandiji.

- Radi se o dvije destinacije koje su relativno blizu, tako da će biti odabrana jedna. Vjerujem da bi Eindhoven bio bolja opcija, jer bi se tako 'pokrili' i prekookeanski letovi koji završavaju u Amsterdamu. Naši ljudi koji putuju iz SAD bi tako mogli, nakon dolaska u Amsterdam, vozom doputovati do Eindhovena i zatim jeftinim letovima do Tuzle. No, o tome će svako odluku donijeti kompanija Wizz Air, zaključuje Jukanović.

:)
plain vanilla

PostPostao/la fantom slobode dana 16/06/2013 14:20

Uskoro jeftini letovi iz Tuzle za Njemačku i(li) Holandiju

Prema Jukanovićevim riječima, u planu je pokretanje i novih linija.

-Ljudi iz Wizz Aira znaju za veliki interes ljudi iz BiH i ove regije koji žive i rade u Njemačkoj. Ja ne mogu u njihovo ime govoriti kada će linija biti pokrenuta, ali je vrlo izvjesno da hoće, navodi Jukanović.

Trenutno su dvije destinacije u opticaju, regija Westfalen u Njemačkoj, odnosno Dortmund i Eindhoven u Holandiji.

- Radi se o dvije destinacije koje su relativno blizu, tako da će biti odabrana jedna. Vjerujem da bi Eindhoven bio bolja opcija, jer bi se tako 'pokrili' i prekookeanski letovi koji završavaju u Amsterdamu. Naši ljudi koji putuju iz SAD bi tako mogli, nakon dolaska u Amsterdam, vozom doputovati do Eindhovena i zatim jeftinim letovima do Tuzle. No, o tome će svako odluku donijeti kompanija Wizz Air, zaključuje Jukanović.

:)

Pohvalno, pohvalno...a i ne mora se preko okeana, moze se do kofishop-a...
fantom slobode

PostPostao/la plain vanilla dana 16/06/2013 14:24

dobra ti ideja

evo ja cu prodavati bureke na aerodromu da zaradim za kofisop u NL :mrgreen:
plain vanilla

PostPostao/la Šveđanin dana 16/06/2013 14:34

fantom slobode je napisao/la:skines sa neta, pa isprintas...ne mora biti tvoje...(moj licni prijedlog najnoviji passat, to je sad u trendu....) ... nego sad nezgodno, eto rodbine malo, malo do Svedske, treba to hraniti i oblaciti... a i odusevice se tom demokratijom, kad vide da je dan duzi nego kod nas...zimi ce oni iz Banovica doci sa rudarskim lampama, da prosetaju po Svedskoj.

Greška u startu :D
Kakav passat, ja u drugo auto sem volva nisam sjeo. :D
Šveđanin

PostPostao/la plain vanilla dana 16/06/2013 22:33

Šveđanin je napisao/la:
fantom slobode je napisao/la:skines sa neta, pa isprintas...ne mora biti tvoje...(moj licni prijedlog najnoviji passat, to je sad u trendu....) ... nego sad nezgodno, eto rodbine malo, malo do Svedske, treba to hraniti i oblaciti... a i odusevice se tom demokratijom, kad vide da je dan duzi nego kod nas...zimi ce oni iz Banovica doci sa rudarskim lampama, da prosetaju po Svedskoj.

Greška u startu :D
Kakav passat, ja u drugo auto sem volva nisam sjeo. :D

taman onda prilika da uslikas kakvo drugo auto, pa se pohvalis :mrgreen:
plain vanilla

PostPostao/la anonimnaosoba dana 16/06/2013 22:43

Znači, karta do Švedske je 79 KM i ni tamo nema nikakvih taksi?
anonimnaosoba

PostPostao/la Dzontra Volta dana 26/06/2013 17:14

jel iko putovao do sada? kakva su iskustva, savjeti?
Dzontra Volta

Lokacija: a on živi sa mamom i tatom, i nema je đe odvest' da je ljubi

PostPostao/la Šveđanin dana 26/06/2013 17:17

Idem ja uskoro u rodne krajeve, pa ću javit' utiske. :D
Šveđanin

PostPostao/la Dzontra Volta dana 26/06/2013 17:22

trebao bih i ja uskoro, pa zato i pitam :-D
Dzontra Volta

Lokacija: a on živi sa mamom i tatom, i nema je đe odvest' da je ljubi

PostPostao/la sanelah dana 06/07/2013 11:17

Interesuje me da li je neko putovao ovim letom dubrave -basel, ima li kakvih informacija kako se prebaciti od aerodroma do zeljeznicke stanice, vidjela sam da ima neki bus 50 ali gdje kupiti tu kartu za bus...Idem prvi put sa avionom pa i nemam neko iskustvo...pls ako neko ima nekih informacija dobro bi mi dosle...
sanelah

PostPostao/la StupskaBitanga dana 06/07/2013 15:48

sanelah je napisao/la:Interesuje me da li je neko putovao ovim letom dubrave -basel, ima li kakvih informacija kako se prebaciti od aerodroma do zeljeznicke stanice, vidjela sam da ima neki bus 50 ali gdje kupiti tu kartu za bus...Idem prvi put sa avionom pa i nemam neko iskustvo...pls ako neko ima nekih informacija dobro bi mi dosle...

išla moja sestra tim busom
Svako 4-5min ide bus a karta se kupuje na automatu na stanici još je i ona išla sa željezničke ili banofa. Karta košta 4,2CHF i fino sve ok dovede te do euroaerodroma
StupskaBitanga

PostPostao/la Horasio_Sarajlic dana 06/07/2013 16:11

To su sve karte bez aerodromske takse, prtljaga, i ostalih stvari, prosle godine mislio sam ici preko Aerodroma Tuzla za Norvešku kod sestre upravo misleći da su jeftine karte, medjutim kad se sve sabralo i oduzelo, karta iz Tuzle bila je za 75 KM skuplja u odnosu na ovu iz Sarajeva, mali aerodrom pa pokusavaju da nesto zarade, a da ne govorim o samoj usluzi u zgradi areodroma, od šaltera, ljudi i sl. :-) jedino se isplati za Tursku letiti preko Tuzle i to opet zahvajujuci jednoj turistickoj agenciji iz Tuzle koja sve to organizuje.
Horasio_Sarajlic

PostPostao/la shibonja dana 06/07/2013 16:19

Horasio_Sarajlic je napisao/la:To su sve karte bez aerodromske takse, prtljaga, i ostalih stvari, prosle godine mislio sam ici preko Aerodroma Tuzla za Norvešku kod sestre upravo misleći da su jeftine karte, medjutim kad se sve sabralo i oduzelo, karta iz Tuzle bila je za 75 KM skuplja u odnosu na ovu iz Sarajeva, mali aerodrom pa pokusavaju da nesto zarade, a da ne govorim o samoj usluzi u zgradi areodroma, od šaltera, ljudi i sl. :-) jedino se isplati za Tursku letiti preko Tuzle i to opet zahvajujuci jednoj turistickoj agenciji iz Tuzle koja sve to organizuje.

Povratna u Basel 50 eura,naravno mala prtljaga,nikave taxe,nista vise
shibonja

PostPostao/la plain vanilla dana 06/07/2013 16:27

Horasio_Sarajlic je napisao/la:To su sve karte bez aerodromske takse, prtljaga, i ostalih stvari, prosle godine mislio sam ici preko Aerodroma Tuzla za Norvešku kod sestre upravo misleći da su jeftine karte, medjutim kad se sve sabralo i oduzelo, karta iz Tuzle bila je za 75 KM skuplja u odnosu na ovu iz Sarajeva, mali aerodrom pa pokusavaju da nesto zarade, a da ne govorim o samoj usluzi u zgradi areodroma, od šaltera, ljudi i sl. :-) jedino se isplati za Tursku letiti preko Tuzle i to opet zahvajujuci jednoj turistickoj agenciji iz Tuzle koja sve to organizuje.

prosle godine nije ni bilo ovih jeftinih letova :wink:
plain vanilla

PostPostao/la Horasio_Sarajlic dana 06/07/2013 17:26

Ma jasta je kako nije, Tuzla - Oslo, Tuzla - Beč, Tuzla - Atina itd. od 160 KM - 250 KM + takse i pm.
Horasio_Sarajlic

PostPostao/la leigh dana 06/07/2013 17:58

Možda autobusa, ali letova avionom nije 8-)
leigh

PostPostao/la cartman 22 dana 06/07/2013 17:58

Horasio_Sarajlic je napisao/la:

Ma jasta je kako nije, Tuzla - Oslo, Tuzla - Beč, Tuzla - Atina itd. od 160 KM - 250 KM + takse i pm.

i sta je bilo kad si se probudio :D
cartman 22

PostPostao/la Danguba dana 06/07/2013 18:22

Horasio_Sarajlic je napisao/la:

a ja ozbiljno sa njim na politiKi... :lol: :lol:
jos i ljiljane nabio... :-) :D
Danguba

PostPostao/la graue_maus dana 06/07/2013 18:30

mislim da idu jednom dnevno i to u neko blesavo vrijeme .......prosle godine trebala od zenice za tuzlu i natrag mision imposible sa busom .......nocenje u tuzli pa onda sljedeci dan nazad ...........inace prevoz busom u bosni je katastrofa , nema neke centralne info sluzbe za autobuse , na stanicama ne znaju za sve privatnike........rekose mi skup rent a car ali sam se pokajala , skoro je to tu negdje, ali ne mucis se po stanicama i ne gledaju te ko marsovca kad pitas nesto ..........
graue_maus

PostPostao/la Irm@ dana 06/07/2013 18:33

Dzontra Volta je napisao/la:jel iko putovao do sada? kakva su iskustva, savjeti?

meni je momak dolazio nedavno.. ugl sve ok osim sto ces biti sokiran nasim svijetom i seljaklukom naravno :D ugl na aerodromu u Tuzli se uopce ne pridrzavaju wizzair-ovih propisa (hand luggage posebno - to je samo jedan kofercic u skladu s dimenzijama i NISTA VISE)... e to je onda stvorilo probleme kad se nas polusvijet vracao jer ovdje u Baselu su vrlo striktni sto se toga tice..
nazalost sada su karte skuplje nego sto su bile na pocetku..tako da moje dvije gosce karte s koferima izasle po oko 220 EUR.. inace wizzair vrlo cesto kasni u polasku tako da vas to ne iznenadi..
aerodrom Dubrave se nalazi 20 KM od Tuzle.. i ako ne idete autom od Tuzle do aerodroma taxijem je oko 15 KM..
autobusi Tuzla Sarajevo idu po cijeli dan razni prevoznici cijena 20 KM..
http://www.transturist.ba/?g=stanica&m=27&s=red_voznje&n=Red_vo%C5%BDnje
bilo bi puno bolje da easyJet radi ovu lokaciju..ali eto tako nam je kako nam je..bolje ista nego nista :)
Irm@

Sljedeća

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: Entropio i 7 gostiju.