FK Sloboda Tuzla

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderatori/ce: burek_in_space, Charuga

Re: FK Sloboda Tuzla

PostPostao/la plain vanilla dana 22/05/2012 18:15

pametnom je dosta, ali su se ipak nasli neki da pozele da bas Sloboda ispadne iz lige, pored ovakvih krkana u Ligi

ali hajde, svakom svacije..ne ovisi opstanak Slobode o dobroj volji forumasa, hvala Bogu
plain vanilla

Lokacija: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

PostPostao/la Coalman dana 22/05/2012 18:17

@gidora

To ti je seljakljuk na djelu.
Coalman

PostPostao/la Tvrtko II Kotromanić dana 22/05/2012 18:20

plain vanilla je napisao/la:pametnom je dosta, ali su se ipak nasli neki da pozele da bas Sloboda ispadne iz lige, pored ovakvih krkana u Ligi

ali hajde, svakom svacije..ne ovisi opstanak Slobode o dobroj volji forumasa, hvala Bogu

pa stvar je u tome, sto Sloboda i igra krkanski, to treba da znas, ako je pratis
Tvrtko II Kotromanić

PostPostao/la plain vanilla dana 22/05/2012 18:20

Tvrtko II Kotromanić je napisao/la:
plain vanilla je napisao/la:pametnom je dosta, ali su se ipak nasli neki da pozele da bas Sloboda ispadne iz lige, pored ovakvih krkana u Ligi

pa stvar je u tome, sto Sloboda i igra krkanski, to treba da znas, ako je pratis

kad procitam vase komentare i ne cudi me
plain vanilla

PostPostao/la Coalman dana 22/05/2012 18:22

Samo mi nije jasno ako i Sloboda i GOŠK igraju krkanski, kako je Željo u Gabeli pobijedio samo 1-0, a u Tuzli 4-0? Je li to taj krkanluk bio na djelu? Da se igralo krkanski možeš im uzeti bod ili u najboljem slučaju pobijediti sa minimalnom razlikom, ali pobijediti 4-0 i reći da oni igraju krkanski je u najmanju ruku smiješno.
Coalman

PostPostao/la star(i)mo dana 22/05/2012 18:23

LivTz je napisao/la:
Tvrtko II Kotromanić je napisao/la:tako je kraalju, istresi se bice ti lakse :wink:

hahahha evo ga jos jedan iskompleksirani manijak... araneeeee kako je rajvosa haaaaaa??? stvarno mi krivo sto ste uzeli duplu krunu samo me zanima koliko ste morali platiti... za tvoju informaciju sloboda nikad nije ispala iz najace lige bivse YU dok je zeljo igro u zaseoskim ligama... Klub je osnovan 19. septembra 1921. godine, a kroz historiju je nekoliko puta prošao put od autsajdera i drugoligaša do prvaka. Sloboda Tuzla 1971. godine FK Sloboda je pobjednik Kupa prvoligaša Jugoslavije do koje je došla pobjedom nad Željezničarom rezultatom 1:0. Iste godine, ostvaren je plasman u finale Kupa Maršala Tita.Najveći uspjeh u tome periodu ostvaren je u sezoni 1976/77. godine, kada je nakon osvojenog trećeg mjesta u prvenstvu Jugoslavije, izboren plasman u Kup UEFA. Evo krivo mi sto ste bili i prvaci... strasnooo.... Samo me znam na koliko si utakmica bio ove sezone???

Cuj to? :D Mnogo ste jaki bili.
http://www.bihsoccer.com/Tabele-prvi-i-drugi-liga-Jugoslavije.html
star(i)mo

PostPostao/la itekako dana 22/05/2012 18:23

plain vanilla je napisao/la:
Tvrtko II Kotromanić je napisao/la:

kad procitam vase komentare i ne cudi me

Nazalost, Sloboda je ovu sezonu pokazala najmanje od svih timova koje sam gledao na Grbavici a vidio sam ih sve. Uz Leotar ubjedljivo najgora ekipa koja je gostovala. Kamo srece da je drugacije, ali to je cinjenica.

Zelim vam sve najbolje, i ostanak u drustvu najboljih jer Tuzla i gradjani Tuzle zasluzuju to.
itekako

PostPostao/la LivTz dana 22/05/2012 18:24

To ti je kad odes kod seljaka koji hoce da ostanu u premijer ligi...
LivTz

PostPostao/la jeza u ledja dana 22/05/2012 18:24

Samo cekam da jos neko izjavi: "Tuzla radi - Sarajevo se gradi", pa da kompletiramo opus. :oops:
jeza u ledja

PostPostao/la plain vanilla dana 22/05/2012 18:26

itekako je napisao/la:
plain vanilla je napisao/la:kad procitam vase komentare i ne cudi me

Nazalost, Sloboda je ovu sezonu pokazala najmanje od svih timova koje sam gledao na Grbavici a vidio sam ih sve. Uz Leotar ubjedljivo najgora ekipa koja je gostovala. Kamo srece da je drugacije, ali to je cinjenica.

Zelim vam sve najbolje, i ostanak u drustvu najboljih jer Tuzla i gradjani Tuzle zasluzuju to.

Da, odron su ove godine :skoljka: ali steta bi bilo da izlete
hvala na lijepim zeljama :)
plain vanilla

PostPostao/la plain vanilla dana 22/05/2012 18:28

jeza u ledja je napisao/la:Samo cekam da jos neko izjavi: "Tuzla radi - Sarajevo se gradi", pa da kompletiramo opus. :oops:

ovo je tema o slobodi, a ne sarajevu i sarajlijama
pa ako nije problem, ne provociraj, imamo dovoljno svojih problema
plain vanilla

PostPostao/la star(i)mo dana 22/05/2012 18:31

Ne mogu Slobode smislit' od 86./87., ali kad vidim alternative i rukama i nogama bih vas grlio. :D
Ma bez straha, GOSK leti vani. 8-)
star(i)mo

PostPostao/la Coalman dana 22/05/2012 18:35

star(i)mo je napisao/la:Ne mogu Slobode smislit' od 86./87., ali kad vidim alternative i rukama i nogama bih vas grlio. :D
Ma bez straha, GOSK leti vani. 8-)

Nadam se da će ih Velež petardom poslati tamo gdje pripadaju. Kad im je Borac mogao 6 komada uvaliti i Sloboda 4 u Gabeli može i Velež petardu za oproštaj od ove sezone i oproštaj GOŠK-a od Premijer lige. 8-)
Coalman

PostPostao/la burek_in_space dana 22/05/2012 18:41

Poshto nikako ne mozhesh da se pomirish sa mojom izjavom, zadrzhavam i iskorishtavam pravo replike - ako ja ne volim Slobodu, ovakva kakava jeste, a manje vishe sam operisan od deshavanja u domacoj ligi u smislu odlazaka na utakmice, mozhesh misliti kako je jednom zagrizhenom Hordashu ( imam jarana koji su redovni gostovanjima na) Manijaku ( imam poznanika koji su redovni takodje ) koji kontaju kako su doshli u Shiroki Brijeg '93. nakon gostovanja u Tuzli?!
Dalje, to shto ne volim Slobodu, ne znachi da ne volim i Tuzlu kao grad ) mada biste mogli nakon fakulteta da se malo vratite kucama :razz: :lol: ).
Trece, u fudbalu i medju navijachima su iskljuchene patriotske emocije kada se sucheljavaju dva tima iz razlichitih gradova, koji su ujedinjeni pod jednom zastavom kada igra reprezentacija.

Mislim da poshtenije s moje strane ne mozhe biti.
burek_in_space
Globalni moderator

PostPostao/la plain vanilla dana 22/05/2012 19:03

burek_in_space je napisao/la:
Poshto nikako ne mozhesh da se pomirish sa mojom izjavom, zadrzhavam i iskorishtavam pravo replike - ako ja ne volim Slobodu, ovakva kakava jeste, a manje vishe sam operisan od deshavanja u domacoj ligi u smislu odlazaka na utakmice, mozhesh misliti kako je jednom zagrizhenom Hordashu ( imam jarana koji su redovni gostovanjima na) Manijaku ( imam poznanika koji su redovni takodje ) koji kontaju kako su doshli u Shiroki Brijeg '93. nakon gostovanja u Tuzli?!
Dalje, to shto ne volim Slobodu, ne znachi da ne volim i Tuzlu kao grad ) mada biste mogli nakon fakulteta da se malo vratite kucama :razz: :lol: ).
Trece, u fudbalu i medju navijachima su iskljuchene patriotske emocije kada se sucheljavaju dva tima iz razlichitih gradova, koji su ujedinjeni pod jednom zastavom kada igra reprezentacija.

Mislim da poshtenije s moje strane ne mozhe biti.

kao prvo, ja sam u svojoj Tuzli, u Sarajevo idem samo turisticki :kravata:

a kao drugo, to sto si pozelio da Sloboda ispadne iz lige necu ti nikad halalit' :evil: :D
plain vanilla

PostPostao/la burek_in_space dana 22/05/2012 19:04

a kao drugo, to sto si pozelio da Sloboda ispadne iz lige necu ti nikad halalit' :evil: :D

Pa jesi ti, ali nije preostalih 50-ak hiljada Tuzlaka :P :mrgreen:

Ma ne morash, taman se Sloboda nikad ni ne vratila u Premijer ligu. :lol: :razz:
burek_in_space
Globalni moderator

PostPostao/la plain vanilla dana 22/05/2012 19:12

Pa jesi ti, ali nije preostalih 50-ak hiljada Tuzlaka :P :mrgreen:

Ma ne morash, taman se Sloboda nikad ni ne vratila u Premijer ligu. :lol: :razz:

Sloboda nece ispasti, mozemo se ovdje opkladiti pred svjedocima

a javi ako budes dolazio na utakmicu, imat ces poseban tretman :evil: :D

sta ces, neko dodje iz hercegovine, neko iz tuzle, neko iz ... 8-) :D
plain vanilla

PostPostao/la burek_in_space dana 22/05/2012 19:14

Sva ova rasprava je i pochela mojoj maltene konstatacijom da necete ispasti i ove godine, shto sam i prokomentarisao sa "shteta" :( I onda si se ti upalila, ko da si vodja navijacha :oops: :mrgreen:
burek_in_space
Globalni moderator

PostPostao/la plain vanilla dana 22/05/2012 19:16

Sva ova rasprava je i pochela mojoj maltene konstatacijom da necete ispasti i ove godine, shto sam i prokomentarisao sa "shteta" :( I onda si se ti upalila, ko da si vodja navijacha :oops: :mrgreen:

da sam vodja navijaca, drugacije bismo mi pricali
lako je na jadno zensko :D
plain vanilla

PostPostao/la itekako dana 22/05/2012 19:23

Moras znati da je malo ponosnijih ljudi od Tuzlaka pa u tom kontekstu trebas dozivljavati i njene komentare.
Njihovo je Tuzlansko pivo bolje od Sarajevskog iako ga je kupila Sarajevska pivara. Sloboda je bolja i od Zelje i od Sarajeva zajedno. Njihov Graho je za naseg Seju Sexona izmislio pjevanje. Tuzlanska Panonika je bolja od Vrela Bosne 6 puta.... Njihova Kapija je za Vratnicku isto sto i Keopsova piramida za visocku Piramidu Sunca. Tuzlanski cevapi s poljevom su delikatesa u poredjenju sa sarajevskim. Kad su kosarkasi Slobode zakucavali, nasi Studenti su bili u pelenama itd... :D
itekako

PostPostao/la plain vanilla dana 22/05/2012 19:27

itekako je napisao/la:
Moras znati da je malo ponosnijih ljudi od Tuzlaka pa u tom kontekstu trebas dozivljavati i njene komentare.
Njihovo je Tuzlansko pivo bolje od Sarajevskog iako ga je kupila Sarajevska pivara. Sloboda je bolja i od Zelje i od Sarajeva zajedno. Njihov Graho je za naseg Seju Sexona izmislio pjevanje. Tuzlanska Panonika je bolja od Vrela Bosne 6 puta.... Njihova Kapija je za Vratnicku isto sto i Keopsova piramida za visocku Piramidu Sunca. Tuzlanski cevapi s poljevom su delikatesa u poredjenju sa sarajevskim. Kad su kosarkasi Slobode zakucavali, nasi Studenti su bili u pelenama itd... :D

Koji je tvoj problem? Zasto trollas?
Jesam li ja igdje spomenula Sarajevo u negativnom kontekstu? :?

Sad ti na ovo neko treba odgovoriti bezobrazno kako si i ti pisao, pa popiti ban?
Joj kakvih ljudi ima :-)
plain vanilla

PostPostao/la scorpion7 dana 22/05/2012 19:30

scorpion7

PostPostao/la itekako dana 22/05/2012 19:35

itekako je napisao/la:

Koji je tvoj problem? Zasto trollas?
Jesam li ja igdje spomenula Sarajevo u negativnom kontekstu? :?

Sad ti na ovo neko treba odgovoriti bezobrazno kako si i ti pisao, pa popiti ban?
Joj kakvih ljudi ima :-)

Nista ruzno nisam rekao i ako si tako shvatila moj komentar ja ti se izvinjavam, kao i svim tuzlacima koji su ovaj komentar tako protumacili.
Samo rekoh kako je malo ponositijih ljudi od Tuzlaka, sto je cinjenica. U tom sam kontekstu naveo argumente koji se najcesce povlace u mojim, prijateljskim i dobronamjernim, raspravama sa tuzlacima koje poznajem. Nista u tome nema lose, naprotiv. Meni je to simpaticno i drago mi je da postoje ljudi koji zaista toliko vole svoje kao sto to vole tuzlaci.

Tuzla u mom srcu ima posebno mjesto i s tim na umu, tumaci moje buduce komentare o Tuzli, tuzlacima, Slobodi, Rupi u zidu, Grahi, raji s Jale, Kapiji, OKK Slobodi, Mejdanu, Panonici i svim drugim tuzlarijama.

Peace :bih:
Zadnja izmjena: itekako; 22/05/2012 19:36; ukupno mijenjano 1 put/a.
itekako

PostPostao/la -LIBERO- dana 22/05/2012 19:35

@Vanila, drugarice..nemoj to prihvatati previse k srcu. Evo ja sam imao par djevojaka iz Tuzle, mozda mi je bilo i najbolje sa njima (barem do sada :D ), extra raje znam iz Tuzle i apsolutno, ali bas APSOLUTNO, nemam nista ni protiv Tuzle ni protiv raje iz tog grada. Ali moras shvatiti da Sloboda vec odavno nije pravi reprezent tuzlanskog mentatitet i prave tamosnje raje. A to sto vecina lige prizeljkuje ispadanje Slobode iz PL, je cisto radi dugogodisnjeg iskustva sa gostovanjima u Tuzli,a vezano i za marisanje nasih igraca a terenu,a i brutalnoscu policije za nas navijace.

Ja prizeljkujem da ispadne Leotar ili Sloboda,a ako ne onda moze i Travnik. Sve ove tri ekipe domacinstvo smatraju da mogu biti brutalni da je sasvim ok imati i normalno biti na terenu u fazonu prebiti, razbiti,a isto tako i sa gostujucim navijacima prebij, razbij, ne daj da udju, otjeraj hapsi..itd. :-) :D

Pa kako ocekivati onda da bilo ko bude na tvojoj (ne konkretno tvojoj :D ) strani, i kako ocekivati da vecina ne prizeljkuje ispadanje iz lige za te ekipe.
-LIBERO-
Moderator

Lokacija: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

PostPostao/la plain vanilla dana 22/05/2012 19:40

moram napraviti spisak neprijatelja, ne mogu ja vas sve popamtiti :lol:

eto, nek vas oni iz goska i slavije milke kad dodjete :-)

ne mozete vi mene uvjeriti da ja ne trebam Slobodi zeljeti uspjeh i opstanak, niti da su vase grozne zelje opravdane
plain vanilla

PrethodnaSljedeća

Natrag na Fudbal/nogomet

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.