Plavokosi snajperista u Siriji (video)

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator/ica: ladyblue18

Plavokosi snajperista u Siriji (video)

PostPostao/la papirolog dana 20/06/2011 12:35

snimak plavokosog snajperiste nacinjen tokom protesta u Siriji.

pitanje nije šta radi snajperista ne-arapin na krovu zgrade u Siriji nego da li je ovaj snimak vec prikazivan na nekoj od naših televizija?

na 2:05 min. plavokosi snajperista:

papirolog

Re: Plavokosi snajperista u Siriji (video)

PostPostao/la El Vanjcho dana 20/06/2011 13:12

Nije bio snimak, osim mozda u Paralelama ali ne pratim pa ne znam.

Poenta tvoje teme je?
El Vanjcho

PostPostao/la papirolog dana 20/06/2011 13:34

poenta teme su Reuters i AP.
papirolog

PostPostao/la El Vanjcho dana 20/06/2011 13:42

Ne kontam opet.

I otkud ti znas da je snajperista, jer to tvrde ovi sto ga ovako njezno udaraju ili?
El Vanjcho

PostPostao/la burekodsira dana 20/06/2011 19:52

ovo na 2:05 su turisti ja mislim svedski ili tako, grupa lovaca koje su iz auta izbacili i poceli tuci
bilo je o ovome u cjelom svjetu

evo vjest o tome na njemackom

lovci u taksiju u tunisu
http://www.stern.de/politik/ausland/chaos-in-tunis-volkes-zorn-trifft-schwedische-jaeger-1644132.html
http://www.spiegel.de/politik/ausland/0,1518,739848,00.html
http://www.sueddeutsche.de/panorama/tunesien-schwedische-touristen-attackiert-gejagte-jaeger-1.1047619
burekodsira

PostPostao/la papirolog dana 21/06/2011 08:39

da li je dozvoljeno transportovati lovačke puške i municiju putničkim avionom? i da li je uobičajeno nositi lovačke puške u diskretnom koferu?
papirolog

PostPostao/la taxi_driver dana 21/06/2011 08:43

ja mislim da jeste, s tim da ima procedura oko toga.
taxi_driver

PostPostao/la karanana dana 21/06/2011 08:46

o cemu je ova tema?

jesi li ti prvo probao staviti video iz tunisa i prodati ga kao video iz sirije i kada se skontalo da to nije video iz sirije, sada je pitanje nosenja oruzja?
karanana

PostPostao/la papirolog dana 21/06/2011 09:06

karanana, nije tema da li je video iz Sirije ili iz Tunisa, scenario je isti.

na snimku su samo 3 Šveđanina na putu ka aerodromu, a gdje je ostalih 9? i ko to usred nemira putuje sa oružjem u Tunis?
papirolog

PostPostao/la Sasvim_Obican dana 22/06/2011 04:06

Albino snajperista u Siriji i nestali švedski vojnici ?! A kakve to konkretno veze ima s medijima ? :-)
Sasvim_Obican

PostPostao/la papirolog dana 22/06/2011 09:08

ne, nisu švedski vojnici, nego se u člancima spominje 12 švedskih lovaca.

evo kakva je veza s medijima. u vijestima se uvijek kaže:

"Over 60 killed in Syrian protests"
"At Least 34 Dead Following Protests in Syria"
"Syria Protests Attract Thousands; At Least 6 Killed"
i slično

i pritom se misli na "snage sigurnosti odane režimu". koja bi vlada bila toliko glupa da izaziva narodni ustanak pucajući na svoje građane?
papirolog

PostPostao/la karanana dana 22/06/2011 10:24

pa daj objasni nam o cemu kontas?

opet kazem, snimak iz tunisa si ponudio kao snimak iz sirije i navodis da je assad ubio 30, 50, 60 ljudi. ali haj i da ovo jeste snimak iz sirije i da ovi shvedi nisu lovci na jelene nego su profesionalne ubice, psi rata, zastitinici rezima. pa sta? toga ima svugdje, bilo je i kod nas i u libiji i tunisu i po aziji......dosli ljudi zaraditi pare.

ne razumijem poentu.
karanana

PostPostao/la Svejetorokenrol dana 22/06/2011 10:59

karanana je napisao/la:o cemu je ova tema?

jesi li ti prvo probao staviti video iz tunisa i prodati ga kao video iz sirije i kada se skontalo da to nije video iz sirije, sada je pitanje nosenja oruzja?

@Papirolog

Jesi sefe! :D

Salu na stranu, koliko ja kontam, Papirolog vjerovatno zeli reci da su ovi plavokosi tipovi poslani od strane zapadnih sila da pucaju po nevinom narodu sa ciljem da izazovu eskalaciju sukoba, a da su zapadni mediji namjerno (ili po naredbi/narudzbi) zataskali sve u vezi tog nemilog dogadjaja.

Sto nije bas istina, posto sam procitao ovu vijest u novinama. Nisam je vidio na tv-u, ali fakticki i ne gledam tv, pa je mogucnost da je snimak prikazan jednaka mogucnosti da nije.
Cinjenica je da su sve mediteransko-arapske revolucije “pogurane” od strane zapada, ali to je dosta suptilnija rabota, cisto sumnjam da bi NATO decki bili kadri pribjegavati ovako perfidnim i riskantnim potezima. Pravim pravcatim potencijalnim bum-bum-bumerang potezima. Izvinjavam se zbog mucanja. :mrgreen:

Papirolog vjerovatno igra u onoj ekipi koja kolektivno misli da su i najn ileven organizovali zapadnjaci, a da su jadni arapi bili samo marionete u prljavim zidovsko kapitalistickim rukama.

Ili stvarno upires prst optuzbe iskljucivo na AP i Reuters, a ja grdno grijesim sto se tice iznad iznesenih zakljucaka?

Ako je tako, onda se osim zbog mucanja izvinjavam i za preunagljene zakljucke, zasnovane na staroj dobroj formuli: indicija+indicija+indicija = dokaz. :)

Uglavnom obrazlozi malo svoj stav, o cemu zelis diskutovati, nisu rijeci safun pa da se istrose, ha ja.

Vidis i sam do kakvih ekstremnih interpretacija dolaze inace dobronamjerni forumasi, usljed tvoje dijalekticke skrtosti. :D
Svejetorokenrol

PostPostao/la El Vanjcho dana 22/06/2011 11:33

Koliko ja kuzim, tendencija je reci da ubaceni CIA agenti provociraju nemire po bliskom istoku, ili je Mossad u pitanju.

:roll:
El Vanjcho

PostPostao/la JimboJonez dana 22/06/2011 11:39

♫♪ Paranoja, uzela mi dušu... sve mi uzela... ♪♫
JimboJonez

PostPostao/la insomnia78 dana 22/06/2011 11:41

Pa zar je onda moguce da previde da im "agenti" pravo odudaraju od okoline, ili je toliko tesko naci neke "mrke". Nikako mi tema nije jasna, krene ko jedno zavrsi ko sesto
insomnia78

PostPostao/la papirolog dana 22/06/2011 15:36

scenario je najvjerovatnije sljedeći:

digneš hiljade građana na ulice da mirno protestuju protiv vlade. postaviš snajperiste plaćenike na okolne zgrade koji ispale hice među protestante i hice među snage sigurnosti. ovi donji naravno ne kontaju fol i udare jedni na druge. i onda Reuters i AP imaju vijest.

slično kao 22. aprila 1992. snajperista na Holiday Innu.

@insomnia78
ovi Šveđani su u Tunisu bili početkom januara 2011. moguće je da su od tada nadležni i našli neke mrke da snajperišu po Siriji i Jemenu, a to nije ni teško ako znamo da se arapske zemlje dijele na američke saveznike i zemlje koje se "protive reformama".

e sad kako uputiti mlade i nezadovoljne Arape da iziđu na ulice i protestuju pobrinule su se nevladine organizacije, koje slučajno imaju glavno sjedište u SAD-u:
http://www.movements.org/

naročito je zanimljiva rubrika "How To":
http://www.movements.org/how-to/c/mobiles/
papirolog

PostPostao/la fatamorgana dana 22/06/2011 15:45

Ma ja, teza ove teme i autora iste je da je za revoluciju i pobune i arapskom svijetu kriv "zapad" a ne 40-50-togodišnja
represija zaostalih i korumpiranih režima, siromaštvo, socijalne nepravde, nezadovoljstvo mladih, potreba
za pozitivnim društvenim promjenama, itd. itd. itd....
fatamorgana

PostPostao/la papirolog dana 22/06/2011 16:14

@fatamorgana
to je ono što siva masa treba da vjeruje. evo nagradno pitanje, ali nemoj prepisivati iz Wikipedije: kako se zove novi egipatski predsjednik?
papirolog

PostPostao/la Svejetorokenrol dana 22/06/2011 17:15

Kako sam i slutio. :run:

Znaci u ovim zemljama su pored svake rijeke paralelno tekle jos dvije, u jednoj med a u drugoj mlijeko?

A onda su zavidni i pakosni zapadni pokvarenjaci odlucili da pokvare idilu, pa raspirili vatru revolucije?

Zajednicki imenioc ovih drzava je dugogodisnja diktatura. Sloboda govora svedena na minimum, sveprisutna represija i tako to.

Ali covjek je najveci egoista na planeti: ako su on i njegovi bliznji zbrinuti, puca mu kurac za diktaturom i slobodom govora. Problem je sto je se u zadnjim godinama i ekonomska situacija drasticno pogorsala (a ni prije nije bila bajna). Tu su nastali problemi. -> Pobune, vec u prosloj deceniji. Sve je to brutalno zaustavljeno. Sito i reseto propagande nisu dopustili da vijest o protestima odjekne, kako u unutrasnjosti samih drzava tako i u svijetu.

U medjuvremenu su neki buduci pobunjenici prosli zapadnu dresuru, to ne sporim. Onda je na scenu stupila internet revolucija, potpuno novi nacin komunikacije. Vijesti se instantno sire, gotovo je nemoguce zataskati ono sto se desava. To neminovno uzrokuje lavinu protesta, jer ljudi postaju odlucniji u svojim nakanama kad ustanove da imaju na stotine hiljada istomisljenjika.

Zapad ucestvuje sa finansiranjem ispod zita, odrzava u zivotu taj Sveti Internet, CNN i tvoji Reuters i AP sigurno preuvelicaju poneku vijest, presute neku drugu. Ali sve je to dio igre.

I rezultat je trenutna situacija.

Nema nikakve potrebe za plavookim & plavokosim snajperistima i slicnim zamrsenim objasnjenjima.

Za sve su krivi Ben Ali, Mubarak, al-Asad i ostala bagra: sami su si priredili zakusku.

Teorije zavjere su vecinom paukove mreze u koje pada siva masa, da te citiram.

P.S. Mescini da se trenutni premijer Egipta zove Sharaf, bez guglanja, sviju m’. Pa lik se zove Sharaf. :lol:
Svejetorokenrol

PostPostao/la insomnia78 dana 22/06/2011 17:23

papirolog je napisao/la:slično kao 22. aprila 1992. snajperista na Holiday Innu.

Cekaj hoces reci da su i snajperiste na Halida Innu ubacili "stranci", "CIA, Vatikan i NWO"?
Jel to i za bivsu jugu potenciras pricu "kako su nas zavadili"???
insomnia78

PostPostao/la spreca dana 22/06/2011 17:27

papirolog je napisao/la:snimak plavokosog snajperiste nacinjen tokom protesta u Siriji.

pitanje nije šta radi snajperista ne-arapin na krovu zgrade u Siriji nego da li je ovaj snimak vec prikazivan na nekoj od naših televizija?

na 2:05 min. plavokosi snajperista:

Pa covjek gradjanin SirBije :lol:
spreca

PostPostao/la psydelija dana 22/06/2011 17:36

ova je vest iz tunisa, kakva sirija!!!
psydelija

PostPostao/la psydelija dana 22/06/2011 17:44

fatamorgana je napisao/la:Ma ja, teza ove teme i autora iste je da je za revoluciju i pobune i arapskom svijetu kriv "zapad" a ne 40-50-togodišnja
represija zaostalih i korumpiranih režima, siromaštvo, socijalne nepravde, nezadovoljstvo mladih, potreba
za pozitivnim društvenim promjenama, itd. itd. itd....

gde ti zivis, koliko ti je godina?!
jasta je nego zapad kriv... ali ne samo zapad, vec kako i ti napisa, malo je i istok kriv (izrael).

represiju,
zaostale rezime,
korupciju,
otimacinu,
siromastvo,
socijalna nejednakost,
diktatore.....
sve je to licemerni zapad: stitio (stiti), tolerisao, aminovao im zlocine, finansirao, i na kraju, kitio ih demokratskim titulama, sve zarad male cionisticke drzavice na tudjoj zemlji i samog "nebeskog" naroda! :x

nemiri dole nisu iscenirani da bi se stanje arapa promenilo, vec pogorsalo po sve i jednoj socioloskoj tacki!!!
psydelija

PostPostao/la mire - ložač dana 22/06/2011 18:28

Baš me zanima ko je postavio ove "diktatore" i ko ih je držao desetine godina na vlasti :skoljka: , uz pasku da Izrael niko ne smije pljunut a kamoli šta drugo....

Priča se o slobodi govora :P , a ako kažeš da Židovi provode genocid nad Palestincima već preko 50 godina uz direktno aminovanje "west-a", što je životni i svaki drugi fakat, činjenica, AKSIOM... ti si odma na listi da te se makne (ne sa političke isl..) scene... i ti si odmah novi Gebels u najmanju ruku...

A sa druge strane, nije loše malo i kartu pogledati i raspored ovih zemalja u odnosu na Iran, pa onda postane jasnije da su u tim zemljama potrebni "novi" lideri za narednih 40-50 godina dok se nafta ne pokupi i onda HAJ ZDRAVO... nek vas pogaze tenkovima, a ako se budete branili ned'o Bog, eh tek onda će da bude guravo...

Al ja ne kontam smisao teme... mada ... :sax:
mire - ložač

Natrag na Elektronski i štampani mediji

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.