Ubistvo u Zenici

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Ubistvo u Zenici

PostPostao/la Murat Sabanovic dana 02/09/2010 18:36

Maslesa je napisao/la:Nisam protiv dijaspore, ali bi trebalo uvesti zakon da se u buduće izvrše psiho testovi prilikom ulasak u BiH. Pobiše ovaj jadni narod kada dođu u BiH.Ovo je VIŠE OD GROZNOG!!!!!

ej,jado jedan...

tema: rahmet me dusi...
Murat Sabanovic

PostPostao/la Ductus Holedocus dana 02/09/2010 18:50

sto je jado jadni? :D
Ductus Holedocus

PostPostao/la Kio dana 02/09/2010 19:00

Sta reci ljudi...Gradjanin sam Zenice...
Svaki dan prolazim kraj one raskrsnice...Na dan nesrece sam prolazio :sad:
Mnostvo ljudi se okupilo, svi gledaju.Prizor kao da je u Bejrutu a ne u Zenici..
Sto se tice djevojke koja je vozila..Sumnjam da ce dobiti veliku kaznu...max 10 godina.Sta cete takav nam zakon...
Mislim tesko ovo pisem...posto pokusavam biti objektivan..
Biciklista je 1941 godiste i zivo je kao podstanar, u mome naselju..(Koliko sam uspio cuti)
Na ovome mjestu sam mogao biti Ja, Vi ili bilo ko drugi..
Bog nek nam je na pomoci....
Zadnja izmjena: Kio; 02/09/2010 19:11; ukupno mijenjano 1 put/a.
Kio

PostPostao/la Only1 dana 02/09/2010 19:05

Ovako nesto nikad nisam vidio. Ovo je za smrtnu kaznu.
Only1

PostPostao/la don vito dana 02/09/2010 19:29

Svi bi klali, ubijali, kaznjavali, a vrhunac je cudjenje "kako to sistem ne funkcionise". Kad hiljade ljudi ostane bez posla u privredi, budzet je prazan i dodje na red kresanje plata dzabojeda na budzetu, onda vecina ovih koji se kao cude sto sistem ne funkcionise kaze "ustede treba praviti na nekim drugim mjestima". Onda ih njihovi politicki predstavnici poslusaju, ostave im plate koje su duplo vece nego u privredi, a "ustede prave na drugim mjestima" i kao rezultat tih "usteda" imamo:
1. zenicku ovisnicu i neuracunljivu osobu koja ubija u saobracaju (nije zatvorena u odgovarajucu ustanovu jednostavno zato sto nema takve ustanove nema niti ima naznaka da ce u budzetu biti para za gradnju)
2. Nakon teske saobracajne nesrece u Usori (ima poginulih i povrijedjenih) na lice mjesta dolaze kola hitne pomoci, ali samo sa vozacem. Nema dezurnog doktora jer se prave "ustede kako se ne bi kresale plate budzetskim korisnicima"
3. Katastrofalni pozar u Livnu ovih dana gase jedna vatrogasna kola a iz sjedista Civilne zastite u Sarajevu umjesto pomoci u opremi imaju rijeci podrske "ne dajte se". Nema para za nova vatrogasna kola.

Da ne spominjemo aktuelne teme na forumu sa-x koji su rezultat istog shvatanja poput "psi lutalice na Dobrinji" (jer nema para za azil za zivotinje", "horror u porodilistu", "crna hronika u Sarajevu" (nema zatvora za maloljetnike, onaj za punoljetnike pun ko sibica) itd itd itd itd itd itd itd…
don vito

PostPostao/la Black swan dana 02/09/2010 19:37

bilo i na TV 1
:)
Black swan

PostPostao/la limeni dana 02/09/2010 19:42

ubicu 15-20 godina u zatvor, onda na "lijecenje" u ludnicu...
ovakvi ljudi su opasnost za drustvo i nezasluzuju da budu jos jedan dan na slobodi.
limeni

Re: Šokantan video snimak ubistva bicikliste u Zenici!

PostPostao/la Mikado dana 02/09/2010 19:58

snaga_znanja je napisao/la:http://zenicablog.com/index.php/crna-hronika/nesrece/2676-stravian-video-nesree-

http://www.youtube.com/watch?v=HOW4ddUyHhg

I sta sad...

Ako ima neki pravnik da pojasni kolika je maksimalna kazna za ovo zlodjelo?

Clan 336.

(2) Ako je krivičnim djelom iz člana 332. st. 1. i 2.; člana 333. stav 1.; člana 334. stav 1. i člana 335. st. 1. i 2. ovog zakona prouzrokovana smrt jedne ili više osoba,
učinitelj će se kazniti kaznom zatvora najmanje godinu dana.

(4) Ako je krivičnim djelom iz člana 332. stav 3.; člana 333. stav 2.; člana 334. stav 2. i člana 335. stav 3. ovog zakona prouzrokovana smrt jedne ili više osoba,

učinitelj će se kazniti kaznom zatvora od jedne do osam godina.

Stav 2. odnosi se na umišljaj, a stav 4. na nehat. Za umišljaj je maksimalna kazna 20 godina zatvora.

Vidjet cemo kako ce Tuzilaštvo okvalifikovati ovaj slucaj.
Mikado

PostPostao/la ladyblue18 dana 02/09/2010 20:08

02. Sep. 2010. 19:39 Banned user for reason “krshenje pravila foruma”
» Jolpaz

14 dana

02. Sep. 2010. 19:38 Banned user for reason “krshenje pravila foruma”
» hedonism, chischo

7 dana
ladyblue18
Globalni moderator

Lokacija: You don't have to like me, I'm not a facebook status

PostPostao/la Mikado dana 02/09/2010 20:08

Mikado

PostPostao/la ladyblue18 dana 02/09/2010 20:09

I jos jednom da ponovim

ladyblue18 je napisao/la:

Bez pozivanja na nasilje, svako ko to uradi, ban.

Bez objavljivanja fb profila i slika. Ban i za to.

Ocekujem koliko-toliko normalnu komunikaciju na temi. I molim vas da se toga pridrzavate.
ladyblue18
Globalni moderator

Lokacija: You don't have to like me, I'm not a facebook status

PostPostao/la Mikado dana 02/09/2010 20:16

FTV je objavila da je tragicno nastradali biciklista 69-ogodišnji Vladimir Andrijevic.
Mikado

PostPostao/la johnny_blazze dana 02/09/2010 20:18

majke mi dodje mi da odem u sumu zivit...
johnny_blazze

PostPostao/la Mikado dana 02/09/2010 20:31

POLAZNE OSNOVE STRATEGIJE SIGURNOSTI DRUMSKOG SAOBRAĆAJA (2008.–2013.)

http://www.fmup.gov.ba/files/file/proje ... tegije.pdf
Mikado

PostPostao/la Toto_Salvatore dana 02/09/2010 20:44

Ovako: Ova djevojka nece dobiti zapamtite sta vam kazem NECE DOBITI ZATVORSKU KAZU jer ce sudu dokazati da je neuracunljiva, vjerujte mi ljudi ona nije neuracunljiva, ona zna.............ona nije luda! zar vi mislite da je luda, najlakse se pred sudom praviti lud ako si pametan, i prodjes bez zatvora tj. smjeste te na lijecenje, ona nije to, ona nije luda, cim je u stanju bila krenuti bjezati sa lica nesrece, znaci ima mozak, jedno je biti lud i biti bolestan, dva razlicita pojma, ona je bolesna, pogledajte joj slike na FB, takve slike obicno postavljaju ovisnici o teskim drogama, sve sto je bolesno njih bi fasciniralo, misle da su drugaciji od ostalih............zao mi je covjeka, gledam klip i nevjerujem svojim ocima, bice malo morbidno, ali cu reci: prijedlog, zatvoriti je u samnicu do kraja zivota i pustati joj ovaj video 24h dnevno! Imal ko da me podrzava?To je gore ja mislim od smrtne kazne !

RIP za ovog nesretnog covjeka!

p.s malo je mozda post i pregrub, ali cura je sama sebe unistila, cak sam citao negdje da je imala nekoliko mozdanih udara radi konzumiranja opojnih sredstava.......sad bi mislim bilo glupo sazaliti se nesto na nju, mislim imam ja srce i sve, ali ovo stvarno nije za sazaljenja, da je ne znam ti kakvih porodicnih i licnih problema imala ovo je za svaku najstroziju osudu.Bolestan ne znaci biti i lud, bolestan covjek umom moze biti bas inteligentan! Roditelji su morali povesti vise racuna o ovoj djevojci, ovako divljati autom, svaka cast njenom ocu pa je djevojci koja je bila ovisnica o kokainu dao auto da vozi!

p.s gledam grupe na FB o djevojci koja je bacala psice u vodu, one imaju oko 30 000 clanova, a o ovom nesretnom covjeku mislim cak da nema ni grupe, znaci zalosno da nemoze biti zalosnije ! moguce je da ce kraj 2012 ;)
Zadnja izmjena: Toto_Salvatore; 02/09/2010 21:03; ukupno mijenjano 1 put/a.
Toto_Salvatore

PostPostao/la Suti i trpi dana 02/09/2010 20:50

Mikado je napisao/la:FTV je objavila da je tragicno nastradali biciklista 69-ogodišnji Vladimir Andrijevic.

Pocivaj u miru!!

Definitivno se mora raditi na tome da se naprave adekvatne institucije za ovakve osobe. Nisu oni krivi sto su mentalno poremeceni, ali svakako da potencijalno opasne treba skloniti od 'zdravog' naroda. Ako je ova djevojka zaista mentalno poremecena, ja je ne osudjujem, osudjujem one koji su joj dali auto i koji nisu stvorili uslove da takve osobe budu zbrinute van domasaja 'normalnog' naroda. Ako se ustanovi da nije psihicki poremecena, onda zasluzuje maksimalnu kaznu bez prava na pomilovanje.
Suti i trpi

PostPostao/la cyprus dana 02/09/2010 20:55

Prvi put sam pogledo ovaj video maloprije na tv1 i kako nisam gledo od početka nisam konto o čemu se radi. I ono mi je sve izgledalo tako nestvarno :sad: :sad: , zar nako izgleda kad nekog udari auto? Pa ono je let od čini mi se 20-tak metara :-) :-) Uglavnom, tek kad sam sad vidio ovu temu skonto sam o čemu je riječ... :sad: Jednostavno sam u šoku. Ne mogu da vjerujem ko se sve nalazi za volanom danas :-) , a ko da gledam ova koza za volanom će se ili izvući na neuračunljivost ili sa nekom minornom kaznom, od najviše par godina.. :x :x

Ovom čovjeku nek je laka zemlja :sad: počivao u miru
cyprus

PostPostao/la callmethebreeeze dana 02/09/2010 22:31

Toto_Salvatore je napisao/la:Ovako: Ova djevojka nece dobiti zapamtite sta vam kazem NECE DOBITI ZATVORSKU KAZU jer ce sudu dokazati da je neuracunljiva, vjerujte mi ljudi ona nije neuracunljiva, ona zna.............ona nije luda! zar vi mislite da je luda, najlakse se pred sudom praviti lud ako si pametan, i prodjes bez zatvora tj. smjeste te na lijecenje, ona nije to, ona nije luda, cim je u stanju bila krenuti bjezati sa lica nesrece, znaci ima mozak, jedno je biti lud i biti bolestan, dva razlicita pojma, ona je bolesna, pogledajte joj slike na FB, takve slike obicno postavljaju ovisnici o teskim drogama, sve sto je bolesno njih bi fasciniralo, misle da su drugaciji od ostalih............zao mi je covjeka, gledam klip i nevjerujem svojim ocima, bice malo morbidno, ali cu reci: prijedlog, zatvoriti je u samnicu do kraja zivota i pustati joj ovaj video 24h dnevno! Imal ko da me podrzava?To je gore ja mislim od smrtne kazne !

RIP za ovog nesretnog covjeka!

p.s malo je mozda post i pregrub, ali cura je sama sebe unistila, cak sam citao negdje da je imala nekoliko mozdanih udara radi konzumiranja opojnih sredstava.......sad bi mislim bilo glupo sazaliti se nesto na nju, mislim imam ja srce i sve, ali ovo stvarno nije za sazaljenja, da je ne znam ti kakvih porodicnih i licnih problema imala ovo je za svaku najstroziju osudu.Bolestan ne znaci biti i lud, bolestan covjek umom moze biti bas inteligentan! Roditelji su morali povesti vise racuna o ovoj djevojci, ovako divljati autom, svaka cast njenom ocu pa je djevojci koja je bila ovisnica o kokainu dao auto da vozi!

p.s gledam grupe na FB o djevojci koja je bacala psice u vodu, one imaju oko 30 000 clanova, a o ovom nesretnom covjeku mislim cak da nema ni grupe, znaci zalosno da nemoze biti zalosnije ! moguce je da ce kraj 2012 ;)

nece sudija odokativnom metodom odlucivati da li je neko neuracunljiv ili ne. to bi trebalo da rade strucnjaci za te stvari. a njima ne mozes glumiti da si lud.
callmethebreeeze

PostPostao/la kamen spoticanja dana 02/09/2010 22:53

zna li se sta je pokazao toxikoloski nalaz krvi doticne...znam da nije imala alkohola u krvi to s ustanovili...ima li zvanicno da je bila pod drogama?
i meni se sad ovo sve vise konfuzira...jel to sad fakat niko nece odgovarat za ovaj zlocin?
kamen spoticanja

PostPostao/la Bosanski_kralj dana 03/09/2010 00:36

Član 332.
Ugrožavanje javnog prometa

(1) Učesnik u prometu na putevima koji se ne pridržava prometnih propisa i time tako
ugrozi javni promet da dovede u opasnost život ljudi ili imovinu većih razmjera, pa zbog
toga kod drugoga nastupi imovinska šteta preko 5.000 KM,
kaznit će se kaznom zatvora do pet godina.
(2) Ko ugrožavanjem željezničkog, brodskog, tramvajskog, trolejbusnog ili prometa
žičarom dovede u opasnost život ili tijelo ljudi ili imovinu većih razmjera,
kaznit će se kaznom zatvora do pet godina.
(3) Ko krivično djelo iz st. 1. i 2. ovog člana učini iz nehata,
kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.
---------------------
Član 336.
Teška krivična djela protiv sigurnosti javnog prometa

(1) Ako je krivičnim djelom iz člana 332. (Ugrožavanje javnog prometa) st. 1. i 2.; člana
333. (Ugrožavanje javnog prometa zbog omamljenosti) stav 1.; člana 334. (Ugrožavanje
javnog prometa opasnom radnjom) stav 1. i člana 335. (Nesavjestan nadzor nad javnim
prometom) st. 1. i 2. ovog zakona prouzrokovana teška tjelesna ozljeda neke osobe ili
imovinska šteta velikih razmjera,
učinitelj će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.
(2) Ako je krivičnim djelom iz člana 332. st. 1. i 2.; člana 333. stav 1.; člana 334. stav 1. i
člana 335. st. 1. i 2. ovog zakona prouzrokovana smrt jedne ili više osoba,
učinitelj će se kazniti kaznom zatvora najmanje godinu dana.
(3) Ako je krivičnim djelom iz člana 332. stav 3.; člana 333. stav 2.; člana 334. stav 2. i
člana 335. stav 3. ovog zakona prouzrokovana teška tjelesna ozljeda neke osobe ili
imovinska šteta velikih razmjera,
učinitelj će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.
(4) Ako je krivičnim djelom iz člana 332. stav 3.; člana 333. stav 2.; člana 334. stav 2. i
člana 335. stav 3. ovog zakona prouzrokovana smrt jedne ili više osoba, učinitelj će se
kazniti kaznom zatvora od jedne do osam godina.
Bosanski_kralj

PostPostao/la frfi. dana 03/09/2010 00:59

Sudija Kantonalnog suda ZDK Enes Malićbegović je danas odredio pritvor do trideset dana trajanja Adisi Gačić (30) iz Klopča kod Zenice koja je upravljala "audijem" u utorak, kada je usmrtila biciklistu Vladimira Andrijevića (69). Pritvor može biti produžavan za dva mjeseca, a onda i dalje, do i u toku suđenja, zavisno od zahtjeva tužilaštva i odluke suda.

- Posebno zabrinjava činjenica da su vozila mjesto nesreće i tijelo mrtvog bicikliste zaobilazila, ne zaustavljajući se kao da se ništa nije desilo, kazala je portparol MUP-a ZDK Aldina Ahmić. Zenicablog će vam ujutro donijeti priču o backgroundu osumnjičene Gačić, te dosadašnje detalje iz istrage.

http://zenicablog.com/index.php/crna-hr ... -adisi-gai

ja ne znam sta da kazem... :-? :(
frfi.

PostPostao/la corolla02 dana 03/09/2010 01:11

:shock: wow, vrlo strasno, medjutim nazad se vise ne moze. Pokoj dusi nastradalom, sve sucuti njegovoj porodici te lahka BiH zemlja da mu bude!

A za ovog sofera malo bi bila i smrtna kazna na ovaj ili onaj nacin. Dozivotna kazna iza resetaka je najmanje sto se moze uciniti da se pravda zadovolji prema nastradalom te njegovoj familiji!
corolla02

Lokacija: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!

PostPostao/la smoki_choko dana 03/09/2010 02:33

aftermath udesa i stravicnog ubistva

nadam se da se ne krse kakva pravila s ovim videom. ne bih da me se banuje bez razloga
ako krse slobodno brisite ili mogu i ja.
smoki_choko

PostPostao/la elixiaboy dana 03/09/2010 02:38

nema pravde! ne postoji ta kazna koja moze izjednaciti izgubljen zivot jednog covjeka. zato mi je uvijek bizarno kad se nekom ubici presudi i kaze: "pravda je zadovoljena". koji bullshit... :x
elixiaboy

Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

PostPostao/la Aphex_ dana 03/09/2010 08:02

2407 je napisao/la:
chengaba je napisao/la:Nije Sarajevo, ali je precrna hronika. Video snimak smrti bicikliste iz Zenice...

NSFW!
http://zenicablog.com/index.php/crna-hr ... eo-nesree-

Jebo majku koja je rodila i oca koji je napravi!

Pa sta ovoj zivotinji uraditi za ovo, kakvu kaznu odrediti? Uzas!

Uzasno je i to sto od prolaznika niko da pridje onom covjek. Fuj...

Znam lično jednog prolaznika, pješaka. Rekao je da je to bilo toliko strašno, da nije ni imao snage da priđe.
Aphex_

PrethodnaSljedeća

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: Milloni i 12 gostiju.