Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

PostPostao/la abdulazizsarajevo dana 29/01/2010 15:43

Drago mi je da ne kupujes...ja nisam davno za ovo saznao..narucio sam i evo sa vama da podjelim ovaj info..

trebalo je oko 10 dana..ja sam ova sociva uporedjivao (konkretno ova BL PureVision Toric) i nisam nasao nigdje jeftinija..ali vjeruj mi ne bi mjenjao ovu stranicu i ove ljudi za jos skuplje nesto...extra su profesionalni i usluzni..

k ojednom proba ne mjenja ih..hehehe :)

sa srecom ljudi!!!
abdulazizsarajevo

PostPostao/la malosutra81 dana 29/01/2010 15:50

abdulazizsarajevo je napisao/la:Drago mi je da ne kupujes...ja nisam davno za ovo saznao..narucio sam i evo sa vama da podjelim ovaj info..

trebalo je oko 10 dana..ja sam ova sociva uporedjivao (konkretno ova BL PureVision Toric) i nisam nasao nigdje jeftinija..ali vjeruj mi ne bi mjenjao ovu stranicu i ove ljudi za jos skuplje nesto...extra su profesionalni i usluzni..

k ojednom proba ne mjenja ih..hehehe :)

sa srecom ljudi!!!

nisam ni docekala da mi kazes za koliko je vremenaa stiglo, a vec sam narucila :D
cijene su super a i izbor

thanx :thumbup:
malosutra81

PostPostao/la abdulazizsarajevo dana 29/01/2010 16:34

samo vodi racuna da neko bude kuci kad budu sociva stizala ...da ih postar ne vrati...

cijene su beton heheh :)
abdulazizsarajevo

PostPostao/la bubica80 dana 29/01/2010 18:20

Meni je super optika Sefic...ja imam malo komplikovaniju dioptriju ali sam otisla kod prof.Sefica i obavila kontrolu.kupila supermeka slociva ,koja su bila nekih 3 godine meni i ista stavila taj dan bez problema...ma lako se naviknes kada su mekana 70 % liquid....a nisu ni pretkerano skupa... :D
bubica80

PostPostao/la malosutra81 dana 29/01/2010 22:16

bubica80 je napisao/la:Meni je super optika Sefic...ja imam malo komplikovaniju dioptriju ali sam otisla kod prof.Sefica i obavila kontrolu.kupila supermeka slociva ,koja su bila nekih 3 godine meni i ista stavila taj dan bez problema...ma lako se naviknes kada su mekana 70 % liquid....a nisu ni pretkerano skupa... :D

@bubica80 ja sam isto isla kod dr-Sefic na kontrolu prije, i usluga je ok, al vjeruj kad narucujes izvana dodje te duplo (ako ne i vise) jeftinije. pogledaj par postova prije, momak je platio 250 sociva koja su ovdje oko 600. moja su okruglo duplo jeftinija (ukljucujuci dostavu).
malosutra81

PostPostao/la Albin_ dana 01/02/2010 14:26

Malo cu se nadovezati na ovu temu, cisto da ne zapocinjem novu...

Da li neko ima iskustva sa ovim AirOptix socivima? Kakva su?
Inace ja sam prije koristio B&L OptimaFW ali kako njih vise nema planiram uzeti ova.
Albin_

PostPostao/la Gray dana 04/04/2010 22:59

Da se malo oživi ova tema ;)

Elem, ja imam dioptriju -3 na lijevom i -2,25 na desnom oku, nosim naočale već 8 godina (kada sam ih tek počeo nositi bilo je -1,5 i -0,75) i neki dan sam bio na pregledu kod dr. Sefić i uzeo leće. Meke su, ali ne znam koji je proizvođač jer na onim malim pakovanjima ne piše, za početak sam uzeo samo jedno pakovanje (za jedan mjesec).

Nakon što završim sa ovim parom, ako mi bude odgovaralo nošenje leća, mislio sam naručiti sa Hamerlink.com (jeftiniji su od lensbase.com). Gledao sam PureVision i Air Optix (ili Air Optix Aqua). E sada, nisam siguran koje su bolje, trenutno možda naginjem ka PureVision.

Ima li iko savjet koje su bolje?
Gray

PostPostao/la Keksich dana 05/04/2010 20:31

Izvini, kako ide link stranice?

http://www.hamerlink.com ne postoji.
Keksich

PostPostao/la ajde_vise dana 05/04/2010 22:02

Albin_ je napisao/la:
melb26sa je napisao/la:
Albin_ je napisao/la:Eh da malo ozivimo ovu temu :-)

Ovako, nosim sociva vec pola godine i koristio sam B&L Optima FW - tromjesecna sociva. Eh danas sam bio na pregledu i dioptrija mi je -1,5 i -1,75
Sad treba da uzimam nova sociva i planiram naruciti preko ( http://hamerlik.com/ ) ali imam jednu nedoumicu.

Kada sam prosla uzeo doktor mi je dao sociva sa PWR -1 za oba oka iako mi je dioptrija na jednom -1,25 a na drugom -1,5 pa sada me interesuje je li to neki fazon ili da jednostavno narucim dva para sociva, jedna sa -1,5 a druga sa -1,75???

I da, imate li za preporuciti neka? Naravno...mekane kontaktne lece :-D

Pozdrav!

Mijenjaj doktora jer nosenje pogresne dioptrije ti moze jos vise ostetiti vid.

Zar B&L Optima FW nije zamijenjen novim PureVision? Mislim da se Optima FW vise ni ne proizvode.

I naravno, uzimas sociva koja su ti propisana prilikom pregleda znaci -1,5 i -1,75.

Eh da, to sam zaboavio naglasiti! Dioptrija -1,5 i -1,75 se odnosi na naocale, a CYL je +0,5... Valjda otuda je meni doktor dao sociva -1 a za tu rezliku je rekao kao da mi je to jeftinija varijanta... Doduse, sociva sam placao 80KM tako da i jeste jeftinija :D

aj ako me ko skonta :D

kod mene je nesto slicno
na jednom oku -1 i mozda 0.5 cilindar - na drugom nesto slicno

i dr mi da -1.5 meka sociva - na koja mi fali "sekunda" da predobor vidim :lol:
kao kod malih cilindara - mogu sociva bez cilindra

e pitala sam mozel jace od -1.5
ne moze - jer onda ne bih vidjela citat :D
ajde_vise

PostPostao/la melb26sa dana 05/04/2010 22:07

Jesi bas probala lece sa cilindrom ili je to doktor odokativno rekao ma mogu i bez cilindra? Vazno je probati lece sa cilindrom - tako ces najbolje znati da ti dioptrija odgovara.

Inace, PureVision Toric su veoma ugodne za nosenje - i ja sam "cilindricna". :D
melb26sa

PostPostao/la ajde_vise dana 05/04/2010 22:09

receno mi da ne moram cilindre
jer navodno mekih nema sa cilindrima :roll:

ok mi je skroz - vec sam jednu izgubila - a drugu sam vodila i na bazen - pred kraj roka :lol:
ajde_vise

PostPostao/la Prolaznik dana 05/04/2010 22:19

Jeste da je malo off ali ne mogu a ne podijelim iskustvo. Svi koji nosite sočiva, naočale ili ste u dilemi šta i kako? Uzmite ovo kao opciju.

Imao dioptriju i cilindar. Nanosao se naočala. Otišao u kliniku, skinuo sve i razrahatio se. :thumbup:
Prolaznik

PostPostao/la Gray dana 05/04/2010 22:59

Keksich je napisao/la:Izvini, kako ide link stranice?

http://www.hamerlink.com ne postoji.

www.hamerlik.com , izvini, n je viška :D
Gray

PostPostao/la Gray dana 05/04/2010 23:01

Prolaznik je napisao/la:Jeste da je malo off ali ne mogu a ne podijelim iskustvo. Svi koji nosite sočiva, naočale ili ste u dilemi šta i kako? Uzmite ovo kao opciju.

Imao dioptriju i cilindar. Nanosao se naočala. Otišao u kliniku, skinuo sve i razrahatio se. :thumbup:

Gdje si to odradio?
Gray

PostPostao/la ajde_vise dana 05/04/2010 23:04

maloprije -na "bez cenzure" :lol:
ajde_vise

PostPostao/la melb26sa dana 06/04/2010 03:19

ajde_vise je napisao/la:receno mi da ne moram cilindre
jer navodno mekih nema sa cilindrima :roll:

ok mi je skroz - vec sam jednu izgubila - a drugu sam vodila i na bazen - pred kraj roka :lol:

Cuj nema sa cilindrima - ne znam jesu kad culi za toricne lece - to je upravo to :shock:

PureVision Toric - contact lenses for astigmatism

Lens Details:

One Year Supply = 4 Boxes (2 per eye)

Packaging: 6 Lenses per box

Manufacturer: Bausch and Lomb

Lens Material: Balafilcon A (Silicone Hydrogel)

Did you ever think that you couldn't wear contacts if you have an astigmatism? Well think again. Bausch & Lomb PureVision® Toric lenses are uniquely designed to meet the special vision correction needs of people with astigmatism.

Now, people with astigmatism can see their world with the same breathtaking clarity as other PureVision lens wearers. PureVision Toric lenses use the world's #1 toric design, delivering clear, stable vision - blink after blink.

FEATURES:

The world's #1 toric design for people with astigmatism

Unique material: contains Balafilcon A (silicone hydrogel) material

Easy to use: light blue visibility tint

Rounded edges: designed to provide high definition vision

30 days of comfort: designed to provide 30 days of excellent vision and comfort - easy to remember to replace them once a month

Repels debris & stays hydrated: comfort-enhancing AerGel™ material repels debris and stays moist all day

Increases oxygen: allows natural levels of oxygen for healthy, white eyes

WHY BUY PUREVISION?

OXYGEN:

Your eyes need oxygen to stay healthy. Bausch & Lomb PureVision® contact lenses are the first lenses made using the unique AerGel™* material, which provides the natural level of oxygen to your eyes. In fact, AerGel™ provides as much oxygen as if you were wearing no lens at all!

CLEAN LENSES MEAN CLEAR VISION:

Contact lenses stay comfortable all day! The Bausch & Lomb Performa™ surface process helps to repel dirt and debris before it can accumulate and cloud your vision. The Performa process also helps to prevent protein and lipid build up - two major causes of contact lens discomfort.

COMFORT THAT LASTS ALL DAY:

PureVision lenses work continuously to maintain your eyes' natural moisture level. As a result, PureVision lenses stay moist and your eyes stay refreshed all day. PureVision contact lenses lets you enjoy long lasting comfort.

ROUND EDGES:

PureVision contact lenses are made with thin, rounded edges for a great fit. Their carefully-crafted contours help to ensure long-lasting, reliable comfort.

30 DAYS OF COMFORT:

Discover the convenience of a 30-day lens. PureVision can be used daily, or replaced every thirty days. Remembering to replace your lenses couldn't be easier - just start with a fresh pair each month!

*What is AerGel™? AerGel is a unique silicone hydrogel material, AerGel is specifically designed to allow a natural flow of oxygen to reach your eyes. AerGel also offers remarkable elasticity and, with the help of Performa surface process, actually resists dirt and debris, two common causes of discomfort and irritation.

For years, many people believed that because of their astigmatism (also known as a non-symmetrical cornea), they would not be able to wear contact lenses. Fortunately, contact lens makers like Bausch and Lomb created the PureVision Toric contact lens, which was designed specifically for those who have astigmatism. Like other Purevision lenses, these are lightly tinted for easy use, and are made using the AerGel technology to help provide the eye with ample oxygen, while repelling debris (which can cause eye irritation, and blurred vision). PureVision toric lenses can be used as a daily lens or as a 30-Day disposable, and are designed to stay comfortable all day long, making them a very versatile option for contact wearers that have astigmatism.
melb26sa

PostPostao/la ljubav_aha dana 06/04/2010 06:14

veceras je prijetelj mog radnog koege zavrsio u bolnici,jer nije mogao uobicajenim putem izvaditi leca/sociva,uprkos pokusajima uz pomoc ubrizgavanja tekucine,nisu mu uspjeli,sto jeste rijedak slucaj,ali prvo dio price ,znaci,odlazak u hitnu radi privremeno zaglavljenog sociva nije uopste nepoznata cinjenica
ljubav_aha

PostPostao/la Keksich dana 06/04/2010 16:53

Samo jedno pitanje: kako ja vidim, na ovim sajtovima se uglavnom prodaju meke leće, a meni trebaju polutvrde, ali ne mogu da nađem?
Keksich

PostPostao/la melb26sa dana 06/04/2010 18:06

Keksich je napisao/la:Samo jedno pitanje: kako ja vidim, na ovim sajtovima se uglavnom prodaju meke leće, a meni trebaju polutvrde, ali ne mogu da nađem?

Gas Permeabilne?

Rigid Gas Permeable

http://www.allaboutvision.com/contacts/carergplens.htm

http://www.allaboutvision.com/contacts/rgps.htm
melb26sa

PostPostao/la Keksich dana 06/04/2010 21:22

Hvala ali ne trebaju mi informacije o njima, nego sajt s kojih ih mogu kupiti.
Keksich

PostPostao/la melb26sa dana 07/04/2010 03:37

Keksich je napisao/la:Hvala ali ne trebaju mi informacije o njima, nego sajt s kojih ih mogu kupiti.

sajt sa kojeg ja kupujem lece ih ima ali ne dostavljaju u BiH - visiondirect.com
melb26sa

PostPostao/la ajde_vise dana 12/04/2010 14:32

ajde_vise

PostPostao/la misteriosa dana 09/05/2010 16:40

Izvinite na dizanju teme, ali koja je razlika između tvrdih, polutvrdih i mekih leća? Šta za kakve oči, kolike su razlike u cijeni, itd?
Već 12god nosim naočale, od -1 došla na -3.25 i -3.75, i sad bih veoma rado zbog ljeta a i promjene da uzmem neke leće. Pa da pitam za te razlike između leća, cijene, gdje je to 'relativno jeftino' (planirala sam uzeti najjeftinije moguće za 3 mjeseca :D), trebam li na šta paziti kod šminke, sa kakvim se može spavati (zlu ne trebalo), smiju li se trljati oči, plakati (šmizla :D), trebaju li se koristiti kapi itd. Sve što mislite da je korisna informacija, bujrum :D

Unaprijed hvala.
misteriosa

PostPostao/la Keksich dana 10/05/2010 00:19

Mislim da bi se za opsežne informacije trebali konsultovati sa doktorom. Ne može leće nositi bilo ko niti vi možete tek tako birati sebi hoćete li meke, tvrde itd... ionako vam za njih treba recept. Ne mogu svi ljudi nositi leće ni sve vrste leća, evo ja sam obrnut slučaj, moram nositi leće a ne mogu naočale 8-)
Mnogo je tu stvari individualno, sve zavisi od osobe do osobe, a sva ta pitanja koja se tiču upotrebe, razlika itd doktor će imati najbolji odgovor :thumbup:
Keksich

PostPostao/la misteriosa dana 10/05/2010 23:18

Keksich je napisao/la:Mislim da bi se za opsežne informacije trebali konsultovati sa doktorom. Ne može leće nositi bilo ko niti vi možete tek tako birati sebi hoćete li meke, tvrde itd... ionako vam za njih treba recept. Ne mogu svi ljudi nositi leće ni sve vrste leća, evo ja sam obrnut slučaj, moram nositi leće a ne mogu naočale 8-)
Mnogo je tu stvari individualno, sve zavisi od osobe do osobe, a sva ta pitanja koja se tiču upotrebe, razlika itd doktor će imati najbolji odgovor :thumbup:

Dobro, kod mene je slučaj da mi je doktorica davno rekla da 'imam oči za leće', znači sve tehničke i ostale preduslove za to. Sad mene zanimaju odrećene tehničke specifikacije svakih leća, i volila bih (po običaju) prvo pitati ostale ljude, pogotovo one koji koriste iste, nego da hop, odem doktorici i ubijem je u pojam pitanjima :D
Zači, ja konkretno pitam sad za sve, onda kad budem dovoljno načitana i spremna, onda pitam doktoricu za ono što me tačno znaima, usput čujem njene savjete, i voila, aBd do ljeta imam sočiva. (uz moju dijagnosticiranu fotofobiju ne znam kako ću još jedno ljeto izdržati)
misteriosa

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.