BH MOBILNI INTERNET!!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator/ica: Bobi

Re: BH MOBILNI INTERNET!!

PostPostao/la ovajonaj dana 26/02/2010 13:53

ja isto imam nokiu 5800 iz bhtelecoma i nisam imao ovakvih problema..jedino sto sam ukljucio je da me aplikacije pitaju prije nego odu na internet..jer nekad idem na internet preko wi fi, a nekad preko gprs-a , a ovako onda vidim preko cega zele da pristupe netu..
ovajonaj

PostPostao/la A1fa dana 26/02/2010 14:21

ovajonaj je napisao/la:ja isto imam nokiu 5800 iz bhtelecoma i nisam imao ovakvih problema..jedino sto sam ukljucio je da me aplikacije pitaju prije nego odu na internet..jer nekad idem na internet preko wi fi, a nekad preko gprs-a , a ovako onda vidim preko cega zele da pristupe netu..

Ja sumnjam upravo na to, da je kod mene sve bilo dopusteno a oni te postavke kad su mi poslali poslali su mi sa nekom opcijom da se provjerava mail server ili nesto slicno. Ovaj isti telefon sa svim istim sam prije toga koristio ne eronetovoj mrezi oko 4 mjeseca. Nista nisam ni odkog prebacivao bluetoothom imaju dva mjeseca garant, kabal za pc uopste i nemam, ne moze brate ovo samo od sebe da se desava, a meni se bas bukvalno desilo preko noci??? Nije mi prvi put da ono kao telefon ostane na netu kad ja izadjem iz browsera, ali nikada se nije desilo da se telefon sam konektuje nakon sto se ugasi. I evo sad, nazvao sam i odjavio internet i od tad nista. Da je neka aplikacija podesena d ase sama loguje, zar nebi trebala se pojavljivati neka poruka da nema pristupa internetu?? Evo kad pokusam sad sa Operom da odem na internet, fino mi pise ,,problem sa konekcijom'', a default browser kako su oni tamo odjavili internet uopste nema konfiguraciju, pise ,,skup veza je izbrisan, podesite novu vezu'' :? :? :?

I naravno, bude li to u pitanju, platit cu tih pisljivih 200 km, ali onda ide lagano odjavljivanje mog mobitela, zeninog, sestrinog i maminog, fiksog telefona i interneta njihovog. Tu ionako imaju oko 250 km mjesecno, hvala bogu pa sad ima alternativa ;)
A1fa

PostPostao/la malosutra81 dana 26/02/2010 16:17

A1fa je napisao/la:
malosutra81 je napisao/la:evo sestoperac je dao logicno objasnjenje koje ima smisla. sto je najzalosnije ja nisam instalirala nikakve aplikacije, mobitel nov (nokia 5800), kupljen u BH Telecomu tako da ne znam ni kako se (de)aktiviraju...uopste ih ne koristim. sve je pocelo kad sam prijavila taj internet paket :roll:

Idi i zali se dok jos mozes, ja moram prvo vidjeti o cemu se radi, ali kod mene i kod tebe je definitivno ista stvar u pitanju! Ajd konektuj se molim te na svoj racun na njihovoj stranici i pogledaj detaljan listing, da li se tu radi o kolicini od 55 kb??

evo sad provjerih, kod mene je manja kolicina, skida od u rasponu od 4-12 kb, dakle manje, ali evo od pocetka mjeseca do danas imam 103 konekcije... ne pije vode zaliti se kod telecoma, probacu bokirati il ako treba deinstallirati sve aplikacije...samo da ne sj...mobitel :-?
malosutra81

PostPostao/la ovajonaj dana 26/02/2010 16:27

a jel imas nekih aplikacija sto si ti sam instalirao? neke koje nisu dosle sa mobitelom?
npr jel ti ukljuceno ono a-gps ako imas gps?
jel ti ukljucen geotagging kod slikanja?
sve to se konektuje na net...
ovajonaj

PostPostao/la succa dana 02/03/2010 23:23

Ovaj minternet bolji od ADSL-a!

slika
succa

PostPostao/la febo_acm dana 03/03/2010 01:17

Mene zanima koje dvije pjesme imaš :mrgreen:
febo_acm

PostPostao/la A1fa dana 03/03/2010 09:24

ovajonaj je napisao/la:a jel imas nekih aplikacija sto si ti sam instalirao? neke koje nisu dosle sa mobitelom?
npr jel ti ukljuceno ono a-gps ako imas gps?
jel ti ukljucen geotagging kod slikanja?
sve to se konektuje na net...

Nista, a u posti mi kazu da ne mogu reklamaciju podnijeti dok racun ne dodje, tek tada cu dobiti da vidim na sta se to kacilo :roll:
A1fa

PostPostao/la ovajonaj dana 03/03/2010 16:10

koji model mobitela imas?
ovajonaj

PostPostao/la zLatk0 dana 04/03/2010 02:08

Ne znam sad da li si to rijesio, ali evo moguce rjesenje

U opcijama nekim je namjesteno na svakih 8 minuta da update-a RSS news, mail i slicne aplikacija - one vec postoje na mobilnom aparatu, tako da nisi trebao da ih install, tj međutim sve zavisi od telefona do telefona, jer npr na SE uvijek pita da li dozvoljavam konekciju iako mi je u opcijama namjesteno "dopusti uvijek vezu", dok npr na motoroli nema te opcije da pita sam telefon, za nokiu nisam siguran posto se preko nje nisam konektovao na net...

Znaci vjerovatno restartuj telefon cijeli (sve da pobrises, ionako nemas puno podataka) i samo nek ti posta posalje mms/gprs podatke za pakete i to je to. Tada bi ti to trebalo prestati, ali eto ja sam isto postpaid na BHT a koristim operu, msn ali su mi zablokirane slike ( jer mnogo, mnogo vise skida zbog slika ) a cesto sam na netu ( a ne pređe mi preko 3-4 KM ( obrati paznju na onaj status bar koliko skida za tu stranicu )

Ovo je iskustvo za obicni GPRS paket
zLatk0

PostPostao/la A1fa dana 06/03/2010 19:55

zLatk0 je napisao/la:Ne znam sad da li si to rijesio, ali evo moguce rjesenje

U opcijama nekim je namjesteno na svakih 8 minuta da update-a RSS news, mail i slicne aplikacija - one vec postoje na mobilnom aparatu, tako da nisi trebao da ih install, tj međutim sve zavisi od telefona do telefona, jer npr na SE uvijek pita da li dozvoljavam konekciju iako mi je u opcijama namjesteno "dopusti uvijek vezu", dok npr na motoroli nema te opcije da pita sam telefon, za nokiu nisam siguran posto se preko nje nisam konektovao na net...

Znaci vjerovatno restartuj telefon cijeli (sve da pobrises, ionako nemas puno podataka) i samo nek ti posta posalje mms/gprs podatke za pakete i to je to. Tada bi ti to trebalo prestati, ali eto ja sam isto postpaid na BHT a koristim operu, msn ali su mi zablokirane slike ( jer mnogo, mnogo vise skida zbog slika ) a cesto sam na netu ( a ne pređe mi preko 3-4 KM ( obrati paznju na onaj status bar koliko skida za tu stranicu )

Ovo je iskustvo za obicni GPRS paket

Trazio sam detaljan listing, zeni prvo blokirao kompjuter svaki put kad klikne na stanje mog racuna iz februara :-) i hajd, odem ja na kafu pa da navratim za pola sata, ulazim ja u salu a ona pred mene bukvalno stavlja jedno desetak centimetara (bez pretjerivanja) debeo bunt papira A4 format taze isprintitanog. Tu se ispostavilo da se telefon nije konektovao svakih par minuta vec svakih 8 sekundi :? :? ali mi opet nista nisu pomogli jer jer mi samo na tom listingu pise pristupna tacka, ne i i stranica, a dok ne vidim sta je to pokusalo otvoriti svakih 0sam sekundi, ne pada mi na pamet ni da pokusam da platim racun, jer su mi mnoge stvari ovdje nejasne.
A1fa

PostPostao/la MAN-lion's coach dana 14/03/2010 03:05

Meni se također dešavalo da na listingu vazda vidim da se palio internet u gluho doba noći između 00-05 ujutro...sve po jedan fening na sat na izlistanju....N97 je telefon...i radi mi na 3G mreži stalno....svašta...i ne koristim internet jer je pre pre skup!
MAN-lion's coach

PostPostao/la TRAXdata dana 15/03/2010 00:50

ljudi, dobro pazite u postavkama telefona trebate iskljuciti UPDATES! postoji mogucnost da je update ukljucen automatski i da on stalno nesto skida sa web sajtova nokie, samsunga il koja je vec marka telefona.. pozz
TRAXdata

PostPostao/la c0d14c dana 16/03/2010 01:23

Za ovog sto ima n95 vjerovatno ti je update softvera u pitanju jer ja kolko znam na tom je najvise mana na nokiinim telefonima sa symbian om a za ovaj samsung ne mora se prikazivat globus nikad cak mi se desavalo dok sam bio na ultri i sa samsungovim telefonom da mi se nisu ni mjenjala slova i tu sam dobio naviku provjeravanja displeja i malo cesce sad provjerim racun online i porukom trenutni da mi ne bi dosla tvoja cifra slucajno
c0d14c

PostPostao/la A1fa dana 16/03/2010 09:09

Lijepi moj Eronet, jesu me i oni gulili, al se znala svaka marka za sta ode. Ja kome god sam ispricao i ko je na pretplati u BH telecomu za ovo, svi kazu da im se slicne stvari desavaju, konektuje se telefon par puta dnevno i ,,naberu'' se 2-3 marke tako mjesecno, al svima mrsko da odu reklamirati! Mamu im lopovsku, sad ce izbori a treba namaknuti i da se sponzorisu ove propale ekipe kao Bosna asa bh telekom :x :x e nece od mene!
A1fa

PostPostao/la holowey dana 16/03/2010 10:01

eto, kriv vam telecom sto ne znate podesiti telefon :D
na pretplati sam, prethodni telefon mi je bio n95 i nikada nisam imao probleme koje vi spominjete... sada koristim n97 i isto tako nemam problema...
jedina stvar koju sam podesio mimo fabrickih postavki je rucno konektovanje na net kako bi me telefon svaki put pitao na koji ap da se spoji...cisto da mi se ne desi da se spaja preko grps ili 3g dok sam u dometu nekog wireless signala...

a vi nastavite instalirati na telefon razno "free" smece koje nadjete na netu pa onda pljujte po telecomu :lol:
holowey

PostPostao/la Pokerboy11 dana 16/03/2010 14:20

E pozzz raja , interesuje me meni je mobitel Samusung OMNIA II i8000 pa kako sam neki dan uzeo mobitel ukljucen je izgleda 3G gore kod baterije tako pise sad jel mi to sta vise trosi bateriju sa obzirom da ja nisam podesio nista ni dirao 3G ne mogu na net ne koristim to!! Vec samo ponekad preko svog modema na njega akriviram na mob wi-fi trosi li mi mi 3G bateriju dodatno stim da ga ne koristim ???
Pokerboy11

PostPostao/la holowey dana 16/03/2010 14:31

Pokerboy11 je napisao/la:E pozzz raja , interesuje me meni je mobitel Samusung OMNIA II i8000 pa kako sam neki dan uzeo mobitel ukljucen je izgleda 3G gore kod baterije tako pise sad jel mi to sta vise trosi bateriju sa obzirom da ja nisam podesio nista ni dirao 3G ne mogu na net ne koristim to!! Vec samo ponekad preko svog modema na njega akriviram na mob wi-fi trosi li mi mi 3G bateriju dodatno stim da ga ne koristim ???

3g trosi i do 50% vise baterije u odnosu na 2g mreze... ali mislim da ce ti wifi potrositi bateriju svakako brze nego kada telefon koristis za pozive...

sto se tice 3g, ako vec ne koristis net preko telefona, podesi da ti se telefon kaci samo na gsm mreze...kod nas su svakako 3g usluge skoro nepostojece, pa ce ti baterija za nijansu duze potrajati...
holowey

PostPostao/la Pokerboy11 dana 16/03/2010 14:34

holowey je napisao/la:
Pokerboy11 je napisao/la:E pozzz raja , interesuje me meni je mobitel Samusung OMNIA II i8000 pa kako sam neki dan uzeo mobitel ukljucen je izgleda 3G gore kod baterije tako pise sad jel mi to sta vise trosi bateriju sa obzirom da ja nisam podesio nista ni dirao 3G ne mogu na net ne koristim to!! Vec samo ponekad preko svog modema na njega akriviram na mob wi-fi trosi li mi mi 3G bateriju dodatno stim da ga ne koristim ???

3g trosi i do 50% vise baterije u odnosu na 2g mreze... ali mislim da ce ti wifi potrositi bateriju svakako brze nego kada telefon koristis za pozive...

sto se tice 3g, ako vec ne koristis net preko telefona, podesi da ti se telefon kaci samo na gsm mreze...kod nas su svakako 3g usluge skoro nepostojece, pa ce ti baterija za nijansu duze potrajati...

Aha hvala, ma wifi aktiviram samo nekoliko minuta beze da malo odem na net i to vecinom zezancija i brzo izgasim :mrgreen: :thumbup:
Pokerboy11

PostPostao/la Pokerboy11 dana 16/03/2010 14:44

Evo postavio sam GSM 900-1800 tako nes, sad je slovo E nije vise 3G mozda sad za nijansu bude duze trajala baterija ma da je beton baterija al et dobro dodje svaaka sec :mrgreen: :dance: :mrgreen: :mrgreen:
Pokerboy11

PostPostao/la neki dana 18/03/2010 12:51

A1fa je napisao/la:Lijepi moj Eronet, jesu me i oni gulili, al se znala svaka marka za sta ode. Ja kome god sam ispricao i ko je na pretplati u BH telecomu za ovo, svi kazu da im se slicne stvari desavaju, konektuje se telefon par puta dnevno i ,,naberu'' se 2-3 marke tako mjesecno, al svima mrsko da odu reklamirati! Mamu im lopovsku, sad ce izbori a treba namaknuti i da se sponzorisu ove propale ekipe kao Bosna asa bh telekom :x :x e nece od mene!

Koja paranoja i teorije zavjere.. :-) :lol: :lol: eto telekom finansira preizbornu kampanju preko tvog mobitela..uvalili ti ga namjestenog tako da ti skida pare.. :-) Eno imas teme o bihnet adslu i hrpu takvih ko ti koji ne znaju na sta potrose limit pa im kriv telekom, pa se udruzite..mozete i stranku osnovati..
Nije kriv telekom sto ste informaticki nepismeni..ako hoces vec mobitel sa wifi, gprs, 3g, agps i ostalim djidjama makar nauci nacin na koji funkcionisu. ako ne mozes i nokia 3310 ti je sasvim dovoljna
neki

PostPostao/la holowey dana 18/03/2010 12:58

neki je napisao/la:
A1fa je napisao/la:Lijepi moj Eronet, jesu me i oni gulili, al se znala svaka marka za sta ode. Ja kome god sam ispricao i ko je na pretplati u BH telecomu za ovo, svi kazu da im se slicne stvari desavaju, konektuje se telefon par puta dnevno i ,,naberu'' se 2-3 marke tako mjesecno, al svima mrsko da odu reklamirati! Mamu im lopovsku, sad ce izbori a treba namaknuti i da se sponzorisu ove propale ekipe kao Bosna asa bh telekom :x :x e nece od mene!

Koja paranoja i teorije zavjere.. :-) :lol: :lol: eto telekom finansira preizbornu kampanju preko tvog mobitela..uvalili ti ga namjestenog tako da ti skida pare.. :-) Eno imas teme o bihnet adslu i hrpu takvih ko ti koji ne znaju na sta potrose limit pa im kriv telekom, pa se udruzite..mozete i stranku osnovati..
Nije kriv telekom sto ste informaticki nepismeni..ako hoces vec mobitel sa wifi, gprs, 3g, agps i ostalim djidjama makar nauci nacin na koji funkcionisu. ako ne mozes i nokia 3310 ti je sasvim dovoljna

:thumbup:
holowey

PostPostao/la dr.dangerdoom dana 26/03/2010 21:01

holowey je napisao/la:eto, kriv vam telecom sto ne znate podesiti telefon :D
na pretplati sam, prethodni telefon mi je bio n95 i nikada nisam imao probleme koje vi spominjete... sada koristim n97 i isto tako nemam problema...
jedina stvar koju sam podesio mimo fabrickih postavki je rucno konektovanje na net kako bi me telefon svaki put pitao na koji ap da se spoji...cisto da mi se ne desi da se spaja preko grps ili 3g dok sam u dometu nekog wireless signala...

a vi nastavite instalirati na telefon razno "free" smece koje nadjete na netu pa onda pljujte po telecomu :lol:

Podesio sam i ja haveru na ručno konektovanje na net, pa je svaki put kad sam koristio navigaciju povuklo po 1Kb - 12Kb maksimalno, bez obzira što sam odbio konekciju na internet. To bi u BiH bilo ok, međutim navigaciju sam koristio vani, na poslovnom putu, konkretno u Mađarskoj pa su mi po konekciji naplatili 2,66KM!!! Bilo ih je 28, neželjenih naravno. A potrošeno je mizernih 296Kb! I oni su to uredno naplatili 74,48 + PDV, a ni ne pomišljaju da odgovore na reklamaciju, evo već 20 dana:) mislim smiješni su...Platiću ja to, nije problem, ali je to svjesna krađa. Hvala bogu pa je bh mobile jedina preostala usluga koju još plaćam. A bezobrazluk je da prosječni građanin mora platiti 20KM, od penzionera, mladih bračnih parova, rvi itd. itd. a bez da podigne slušalicu. BH Telecom dere gdje stigne, ne bira klijentelu.
dr.dangerdoom

PostPostao/la holowey dana 27/03/2010 09:41

dr.dangerdoom je napisao/la:
holowey je napisao/la:eto, kriv vam telecom sto ne znate podesiti telefon :D

Podesio sam i ja haveru na ručno konektovanje na net, pa je svaki put kad sam koristio navigaciju povuklo po 1Kb - 12Kb maksimalno, bez obzira što sam odbio konekciju na internet. To bi u BiH bilo ok, međutim navigaciju sam koristio vani, na poslovnom putu, konkretno u Mađarskoj pa su mi po konekciji naplatili 2,66KM!!! Bilo ih je 28, neželjenih naravno. A potrošeno je mizernih 296Kb! I oni su to uredno naplatili 74,48 + PDV, a ni ne pomišljaju da odgovore na reklamaciju, evo već 20 dana:) mislim smiješni su...Platiću ja to, nije problem, ali je to svjesna krađa. Hvala bogu pa je bh mobile jedina preostala usluga koju još plaćam. A bezobrazluk je da prosječni građanin mora platiti 20KM, od penzionera, mladih bračnih parova, rvi itd. itd. a bez da podigne slušalicu. BH Telecom dere gdje stigne, ne bira klijentelu.

ali si ziher navigaciji dopustio da se kaci na net po potrebi :wink:
svakoj aplikaciji posebno odredjujes postavke kako da se kaci na net...

kada planiras da ides negdje vani i znas da ces koristiti navigaciju, skines mape koje ti trebaju unaprijed, a ne da cekas da dodjes pa da onda tek skidas u roamingu...

nista tebi ta reklamacija nece pomoci, oni su tebi samo proslijedili da platis ono sto su oni dobili na fakturi od madjarskog operatera... ti sam pao, sam se ubio...

a jelde, prosjecan gradjanin kojeg spominjes ima telefon sa navigacijom i putuje po madjarskoj? :wink:
holowey

PostPostao/la dr.dangerdoom dana 27/03/2010 22:52

holowey je napisao/la:ali si ziher navigaciji dopustio da se kaci na net po potrebi :wink:

kada planiras da ides negdje vani i znas da ces koristiti navigaciju, skines mape koje ti trebaju unaprijed, a ne da cekas da dodjes pa da onda tek skidas u roamingu...

nista tebi ta reklamacija nece pomoci, oni su tebi samo proslijedili da platis ono sto su oni dobili na fakturi od madjarskog operatera... ti sam pao, sam se ubio...

a jelde, prosjecan gradjanin kojeg spominjes ima telefon sa navigacijom i putuje po madjarskoj? :wink:

:roll: kad sam to rekao, nisam mislio na sebe, mislim da je to očigledno. Prosječan građanin je bio u kategoriji sa penzionerima čini mi se.
Dakle, podešeno je bilo da se NE konektuje po potrebi, mape po potrebi skinute naravno, testna licenca update-ovana do jula (besplatna), a osim toga Mađarska je bila kompletna na samoj tel. memoriji. A s obzirom da koristim telefon od firme, taj telefon je koštao mjesečno 0,90KM na 24h mjeseca, tako da nema potrebe da budeš ironičan. U roamingu dakle nije ništa skidano, kao što rekoh, potrošeno je mizernih 296Kb, a pošto vidim da se razumiješ u "kompjutere", trebao bi znati koje su veličine mape (ovimaps).
A te fakture koje spominješ, da li je to poslovna tajna bh telecoma ili se u slučaju reklamacije daju na uvid, čisto da vidim da oni nisu njima platili 2€, a ja bht-u 37€...to je ono što me najviše brine.
dr.dangerdoom

PostPostao/la holowey dana 28/03/2010 00:17

dr.dangerdoom je napisao/la:
holowey je napisao/la:ali si ziher navigaciji dopustio da se kaci na net po potrebi :wink:

:roll: kad sam to rekao, nisam mislio na sebe, mislim da je to očigledno. Prosječan građanin je bio u kategoriji sa penzionerima čini mi se.
Dakle, podešeno je bilo da se NE konektuje po potrebi, mape po potrebi skinute naravno, testna licenca update-ovana do jula (besplatna), a osim toga Mađarska je bila kompletna na samoj tel. memoriji. A s obzirom da koristim telefon od firme, taj telefon je koštao mjesečno 0,90KM na 24h mjeseca, tako da nema potrebe da budeš ironičan. U roamingu dakle nije ništa skidano, kao što rekoh, potrošeno je mizernih 296Kb, a pošto vidim da se razumiješ u "kompjutere", trebao bi znati koje su veličine mape (ovimaps).
A te fakture koje spominješ, da li je to poslovna tajna bh telecoma ili se u slučaju reklamacije daju na uvid, čisto da vidim da oni nisu njima platili 2€, a ja bht-u 37€...to je ono što me najviše brine.

ma ko se to pali, rodila ga majka :D

ako ti je tel podenesen da se NE konektuje po potrebi, kako to da ti je skinuo podatke sa neta? to sto si ti skinuo mapu madjarske ne garantuje ti da je to zadnja verzija mape i da sadrzi sve poi koje su korisnici unijeli, tako da se ne ljutis ni na nokiju ni na telecom sto ti je telefon ipak skinuo dodatne podatke :wink:

fakture se vecinom prebijaju jer i madjari dodju kod nas u roaming, ali izvoli podnijeti zahtjev da ti se dozvoli uvid u finansijsko poslovanje bh telecoma, mozda naletis na nekog nadrogiranog ko ce ti pruziti te informacije, ustvari, pokusaj nesto slicno sa bilo kojom drugom firmom, recimo da ti mercator da uvid po kojoj nabavnoj cijeni oni nabavljaju nutelu, ili po kojoj cijeni asa nabavlja golfove :wink:

ako ti se ne svidja racun kad se vratis iz roaminga, fino garmin u ruke i potrazis govornice i telefoniras, a ne ovako, nabijes sebi racun a onda ti je svako drugi kriv :lol:

drug, znao sam i ja u roamingu pola plate skrsiti, ali bez obzira u kojoj zemlji sam bio, nikad mi se nije desilo da mi telefon sam telefonira ili sam od sebe skida podatke, sve sam to ja svjesno radio i svjesno sam sebi nabijao racun...jeste me grizla savjest kada dodje racun na kucnu adresu, jesam sam sebi svaki gen psovao, ali sta je tu je, nije mi bio kriv ni telecom, ni dodik, ni visoki predstavnik, sam pao sam se ubio :D
holowey

PrethodnaSljedeća

Natrag na Računari i tehnologija

Trenutno korisnika/ca: doff i 6 gostiju.