SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator/ica: Muhamed Đakmić

Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

PostPostao/la amrica dana 09/12/2009 17:59

Ilidža: Vozač kamiona usmrtio pješaka
Tijelo nastradalog prevezeno je u prosekturu Bare radi dalje obdukcije
Autor: Onasa
09.12.2009. 15:23
MUP KS
Foto: Arhiv

U ulici Butmirska cesta, na kružnom toku, u 10.55 sati, dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj je poginuo pješak M. I., rođen 1932. godine, iz Sarajeva, izjavio je glasnogovornik Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Kantona Sarajevo (KS) Irfan Nefić.

Do nezgode je došlo kada je B. M., rođen 1987. godine u Sarajevu, kamionom udario pješaka M. I.

O ovome je obaviještena dežurna kantonalna tužiteljica, koja je izašla na lice mjesta i rukovodila uviđajem, koji su obavili službenici MUP-a KS.

Tijelo nastradalog prevezeno je u prosekturu Bare radi dalje obdukcije.

Saobraćaj tokom uviđaja o ovoj nesreći nije bio obustavljen.

Oglasne poruke
Vaši komentari
Komentiranje je jedna od privilegija registriranih korisnika. Registrirajte se ili prijavite.
09.12.09. u 15:52 od katilferman
Na zalost vidio sam mjesto dogadjaja i covjeka koji je poginuo. Bio je samo na korak do trotoara i na pjesackom prelazu :( . Kruzni tok je velika nepoznanica vecini vozaca i policija bi namakla silne pare samo da ovdje dezura. Vozaci pojma nemaju kako se krece kruznim tokom, a na signalizaciju niko i ne obraca paznju.
amrica

PostPostao/la Alfons Kauders dana 09/12/2009 21:16

sijedi je napisao/la:Svaki dan vozim po ilidži i okolici(moram ,jer mi je takav posao) i ono što sam vidio je da ovi iz Sara -komanije voze tako agresivno i žestoko
Ja im se izmičem i izbjegavam ih,ali ovaj dedo nije izgleda imao ni vremena ni šanse protiv tih,odnosno tog mladica za volanom

jebiga drug, masa ljudi vozi 'agresivno i zestoko', ali to samo po sebi nije dokaz da je lik kriv...

vozim od rata i udario sam 2 pjesaka... jednog od njih na pjesackom... i gle ovo - nijednom nisam bio kriv i nikad mi nije oduzeta vozacka, kamoli sta drugo...

slucaj prvi, starac je na pjesackom krenuo pretrcati ulicu, na crveno i naletio na mene u jebenoj koloni, odbio se od vrata i srecom nije mu nista bilo osim par modrica...

znas koje je bilo objasnjenje? stari nije vidio ni mene ni druga 3-4 auta na raskrsnici... nije bio ni pijan ni lud, sasvim ok covjek... jednostavno ga nesto prenijelo, potrcao da stigne raju na drugoj strani, uopste nije obracao paznju na ulicu...

srecom nije izletio pred mene, vec je udario u bok... recimo negdje izmedju blatobrana i suvozackih vrata... da sam vozio kamion, podletio bi pod tockove...

sranja se desavaju... nit ljudi namjerno skacu pred auta, nit ih vozaci namjerno gaze... policija je uradila uvidjaj, neka sud utvrdi koliko je taj momak odgovoran i cao... cak i ako je nevin i ne dobije dan zatvora, opet ce biti sjeban cijeli zivot sto je bezveze ubio covjeka...
Alfons Kauders

PostPostao/la Haris.ba dana 09/12/2009 21:44

Ja samo znam da kada hoces da vozis po kruznom toku po pravilima i kako treba, susretnes se sa sirenama i psovkama. Takav nam mentalitet.

Meni jos nije jasno kako nema vise sudara na ovom kruznom. A negodovanje vozaca kada stanes pjesacima je vec nazalost postalo normalno. Ali najzalivije je sto policija nista ne radi. Isto ko da se bore ko ce na glupljim mjestima na Ilidzi stati da hvataju prekrsioce.

P.S.

Semafor na kruznom je neophodan. Ljudi prolaze kroz semafor na crveno i sada. A sta bi bilo da nema semafora?
Haris.ba

PostPostao/la hotazmaj dana 09/12/2009 22:43

Necu ni pokusavati pravdati nekoga ovdje ali cinjenica je da su i pjesaci i vozaci katastrofa.
Evo danas gledam ovu nesrecu kontam jadni covjek....samo par minuta kasnije vozim dalje i idem prema Dobrinji lik ispred mene tako bezobrazno ugrozava zivot pjesaku na pjesackom kod studentskih domova ... Halooo covjek je bio na pola pjesackog ovaj nije ni zelio da ga vidi??? Par minuta kasnije vracam se prema Ilidzi opet neki deda pretrcava cestu (ne na pjesackom naravno) ljudi sviraju ja ne mogu da vjerujem sta gledam??? Dolazim na semafor (onaj preko puta princeze) i hocu lijevo prema Ilidzi a iza mene je neki instruktor koji mi je privukao paznju jer obucava invalide sa nekim crvenim propalim golfom II :lol: :lol:, prepoznat ce ga neki sigurno. Semafor se pali ja krecem i naravno usporavam da propustim ljude koji idu pravo prema Dobrinji a pomenuti ''instruktor'' me obilazi i oduzima ljudima prednost i ugrzava nasu sigurnost :lol: :lol: Sta ocekivati od onih koje on nauci :lol:
hotazmaj

PostPostao/la The Nightwatchman dana 09/12/2009 23:04

amrica je napisao/la:Ilidža: Vozač kamiona usmrtio pješaka
Tijelo nastradalog prevezeno je u prosekturu Bare radi dalje obdukcije
Autor: Onasa
09.12.2009. 15:23
MUP KS
Foto: Arhiv

U ulici Butmirska cesta, na kružnom toku, u 10.55 sati, dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj je poginuo pješak M. I., rođen 1932. godine, iz Sarajeva, izjavio je glasnogovornik Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Kantona Sarajevo (KS) Irfan Nefić.

Do nezgode je došlo kada je B. M., rođen 1987. godine u Sarajevu, kamionom udario pješaka M. I.

O ovome je obaviještena dežurna kantonalna tužiteljica, koja je izašla na lice mjesta i rukovodila uviđajem, koji su obavili službenici MUP-a KS.

Tijelo nastradalog prevezeno je u prosekturu Bare radi dalje obdukcije.

Saobraćaj tokom uviđaja o ovoj nesreći nije bio obustavljen.

Oglasne poruke
Vaši komentari
Komentiranje je jedna od privilegija registriranih korisnika. Registrirajte se ili prijavite.
09.12.09. u 15:52 od katilferman
Na zalost vidio sam mjesto dogadjaja i covjeka koji je poginuo. Bio je samo na korak do trotoara i na pjesackom prelazu :( . Kruzni tok je velika nepoznanica vecini vozaca i policija bi namakla silne pare samo da ovdje dezura. Vozaci pojma nemaju kako se krece kruznim tokom, a na signalizaciju niko i ne obraca paznju.

ja bi stvarno volio da mi konačno neko objasni koje je to pravilo ponašanja u kružnom toku. evo ja priznajem da najvjerovatnije ne znam. dakle, ja kad ulazim u kruzni tok, gledam svoju lijevu stranu i pustam sva vozila prije ukljucenja, naravno. kada vidim da se mogu sigurno ukljuciti, krenem i drzim se krajnje desne trake (a bio sam u kruznim i sa 3-4 trake, sa sigurno 10-ak izlaza, pogubio sam se živ), prije svoga izlaza dajem zmigavac i izlazim sa kruznog toka.

mislim, ja fakat ne znam da li grijesim ili ne i zasto ljudi prave takvu filozofiju oko kruznog toka.
The Nightwatchman

PostPostao/la zonbirile dana 09/12/2009 23:10

pa prelaz je zakon od susjedstva pa dalje na zapad.Dovoljno je zakoračiti i svi stanu.Kako?Pa ljudi vani to riješili jednostavno,platiš kaznu i svu rentu oštečenom,razliku do pune plate ako je na bolovanju.Onda ide pretrpljeni strah,duševna bol i sl.Dobar advokat te nauči pameti.
zonbirile

PostPostao/la sijedi dana 09/12/2009 23:51

Alfons Kauders je napisao/la:
sijedi je napisao/la:Svaki dan vozim po ilidži i okolici(moram ,jer mi je takav posao) i ono što sam vidio je da ovi iz Sara -komanije voze tako agresivno i žestoko
Ja im se izmičem i izbjegavam ih,ali ovaj dedo nije izgleda imao ni vremena ni šanse protiv tih,odnosno tog mladica za volanom

jebiga drug, masa ljudi vozi 'agresivno i zestoko', ali to samo po sebi nije dokaz da je lik kriv...

vozim od rata i udario sam 2 pjesaka... jednog od njih na pjesackom... i gle ovo - nijednom nisam bio kriv i nikad mi nije oduzeta vozacka, kamoli sta drugo...

slucaj prvi, starac je na pjesackom krenuo pretrcati ulicu, na crveno i naletio na mene u jebenoj koloni, odbio se od vrata i srecom nije mu nista bilo osim par modrica...

znas koje je bilo objasnjenje? stari nije vidio ni mene ni druga 3-4 auta na raskrsnici... nije bio ni pijan ni lud, sasvim ok covjek... jednostavno ga nesto prenijelo, potrcao da stigne raju na drugoj strani, uopste nije obracao paznju na ulicu...

srecom nije izletio pred mene, vec je udario u bok... recimo negdje izmedju blatobrana i suvozackih vrata... da sam vozio kamion, podletio bi pod tockove...

sranja se desavaju... nit ljudi namjerno skacu pred auta, nit ih vozaci namjerno gaze... policija je uradila uvidjaj, neka sud utvrdi koliko je taj momak odgovoran i cao... cak i ako je nevin i ne dobije dan zatvora, opet ce biti sjeban cijeli zivot sto je bezveze ubio covjeka...

da, ali masa ljudi ne vozi grdosije, teške preko 40 tona,sa teretom.
sijedi

PostPostao/la black dana 10/12/2009 11:53

The Nightwatchman je napisao/la:
ja bi stvarno volio da mi konačno neko objasni koje je to pravilo ponašanja u kružnom toku. evo ja priznajem da najvjerovatnije ne znam. dakle, ja kad ulazim u kruzni tok, gledam svoju lijevu stranu i pustam sva vozila prije ukljucenja, naravno. kada vidim da se mogu sigurno ukljuciti, krenem i drzim se krajnje desne trake (a bio sam u kruznim i sa 3-4 trake, sa sigurno 10-ak izlaza, pogubio sam se živ), prije svoga izlaza dajem zmigavac i izlazim sa kruznog toka.

mislim, ja fakat ne znam da li grijesim ili ne i zasto ljudi prave takvu filozofiju oko kruznog toka.

http://www.bihamk.ba/saobracajna-preven ... acaja.html
black

PostPostao/la cute poison dana 10/12/2009 13:41

Dile je napisao/la:budimo realni... kamion u kruznom toku nije mogao voziti brzo... a pjesaci koriste maksimalno to sto je zakon na njihovoj strani i jako bezobrazno izlaze na cestu, pa izlijecu na 2-3 metra ispred auta. kad si sa malim autom to i mozes izbjeci, motati u stranu, ali sta ce covjek sa kamionom, stati ne moze, smotati nema vremena... moze se jedino moliti Bogu da ne pogine covjek, sto je malo vjerovatno...

da se odmah ogradim, ne govorim za lole koje se zalete i kad vide pjesaka jos stisnu gas namjenski, nego cisto o neodgovornim pjesacima koji bez imalo razmisljanja staju na cestu. kakav god da je zakon, treba imati malo obzira, pa ne iskakati ljudima tacno pred auto, puno je lakse pjesaku stati nego autu

Evo da ti realno odgovorim, s obzirom da poznajem dobro i vlasnika te firme i komplet porodicu.

Kamion u kruznom toku nije mogao voziti brzo? Pa ti vozaci iz Sare ili bolje reci "divljaci" ne postuju niti jedan zakon sto se tice saobracaja, jer im "gazda" sve zive kazne sredjuje s policijom i udarila im sila u glavu i divljaju po ulici. Taj kamion je itekako startan oko 500KS, pa ko ce normalan da iskusava zakon nad kamionom molim te?
Ovaj da je vozio sporije mogao je zaustaviti.

PipiDugaDevetka je napisao/la:
sijedi je napisao/la: Svaki dan vozim po ilidži i okolici(moram ,jer mi je takav posao) i ono što sam vidio je da ovi iz Sara -komanije voze tako agresivno i žestoko

E, hvala @sijedi, pa ja ne moram objašnjavati i ja često prolazim preko ovog pješačkog, a i vozim dotičnim kružnim tokom vrlo često. Često vidim ove kamione Sara-kompani sa nacrtanim konjem za trke i sam u sebi sam ''predvidio'' ovakvu nesreću.

Otkud sigurnost vozača Sara-kompani da može mad-maxovski voziti kamion pun šljunka. Ne boji se on sudara, ni udaranja pješaka.

Gazda ove Sara-kompani je Ćenanović, a to je isto i prezime načelnika opštine. Konj je simbol koji govori o gazdi da se njegova halka okuplja oko hipodroma i konjičkih trka. Nekada se ta halka okupljala oko FK Đerzelez.

Smijem se kladiti da je žrtva glasala za SDA na posljednjim lokalnim izborima! :(

To za agresivnu voznju si u pravu, a to sto pricas za nacelnika opstine nema nikakve veze s pomenutim A. Cenanovicem, konj jeste neka ikona kompanije zbog toga sto isti posjeduje nekoliko njih.
cute poison

PostPostao/la Cholina_Lokica dana 10/12/2009 13:46

toliko je brzo vozio da pjesak nije odbacen, nego je na pola metra do metar od kamiona...
Cholina_Lokica

PostPostao/la slavkoimamodilera dana 10/12/2009 14:08

Dile je napisao/la:toliko je brzo vozio da pjesak nije odbacen, nego je na pola metra do metar od kamiona...

Zato sto je pjesak poginuo, ali doslovno, nesretnim slucajem. Clanak u novinama citam jutros, kamion stao na pjesackom da propusti grupu pjesaka, oni presli, a ovaj malo okasnio, kamiondzija ga nije vidio i krenuo. I kvrc. Covjeku od 80 i koju godinu ne treba puno.
slavkoimamodilera

PostPostao/la Cholina_Lokica dana 10/12/2009 14:13

slavkoimamodilera je napisao/la:
Dile je napisao/la:toliko je brzo vozio da pjesak nije odbacen, nego je na pola metra do metar od kamiona...

Zato sto je pjesak poginuo, ali doslovno, nesretnim slucajem. Clanak u novinama citam jutros, kamion stao na pjesackom da propusti grupu pjesaka, oni presli, a ovaj malo okasnio, kamiondzija ga nije vidio i krenuo. I kvrc. Covjeku od 80 i koju godinu ne treba puno.

o tome ja citavo vrijeme govorim... ali jok, odmah je vozac ubica, ludjak, i zivotni cilj mu je da gazi ljude po cesti...
Cholina_Lokica

PostPostao/la opet ja dana 10/12/2009 14:17

ja poludim kada vidim starce kako trce preko ceste :x :x ...k'o njima se negdje zuri...
opet ja

PostPostao/la -Romeo- dana 10/12/2009 14:24

black je napisao/la:
The Nightwatchman je napisao/la:

http://www.bihamk.ba/saobracajna-preven ... acaja.html

još mi samo reci koliko saobraćajnih traka ima ovaj kružni tok na ilidži???? ja sam vidio da se nekada formiraju i tri a tvrdim da je samo jedna.
-Romeo-

PostPostao/la Vragolan dana 10/12/2009 14:29

u svezi veze pjesaka i vozaca, ovo sam neki dan postirao na pdf izvrno ga lola pa evo copy/paste ne ovu temu

nije niko nikoga izvrno ali mogo je,
jutros krenem na posao i na putu vidim djecica cekaju da predju cestu (blizu skola), naravno hoce da perdju cestu na pjesackom prelazu, ja sam malo dalje od pjesackog ispred mene nema nikog i iza mene takodje, znaci mogu da bezbjedno stanem, i stanem ja, djeca prelaze sa moje desne strane na lijevu, vidim iz spurotnog pravca ide pasat i seljacina ne usporava, djeca su vec na sredini ceste, helem ja momacki na sirenu (da zastanu, sto je i upalilo, ukopase se na mjestu, mada su mogli i potrcati na drugu stranu, i pravo pod auto, ali u tom momentu sam mogao samo to da uradim) i sreca neki od njih, valjda navikavsi da ima svakakvih idijota za volanom, su gledali sta dolazi iz suprotnog pravca,
ne mogu vam opisati taj filin bespomocnosti, jer u trenutku kada sam vidio da lik ne u sporava niko od te djece nije gledao u sta dolazi iz spurotnog pravca, jer kada su poceli da prelaze tad je taj mamjmun bio daleko, tak kada sam ja svirnuo oni podigose glavu, neki stadose na mjestu, su skontali budalu,
ogranicenje je 40 km/h, lik je profurao pored mene da sam osjetio kako se moje auto zaljuljalo, kontam zavti policijiu prijaviti ga, ali u toj huji ne pogledah tablice, djeca nastavise kao da nista nije bilo, valjda navliki
Vragolan

PostPostao/la cute poison dana 10/12/2009 16:18

Dile je napisao/la:
slavkoimamodilera je napisao/la:

o tome ja citavo vrijeme govorim... ali jok, odmah je vozac ubica, ludjak, i zivotni cilj mu je da gazi ljude po cesti...

Snimit cu ti kako voze, pa da se uvjeris kakvi su divljaci za volanom. :)
cute poison

PostPostao/la Cholina_Lokica dana 10/12/2009 16:25

joj covjeka... uvidjaj rece svoje sta se desilo, da se momak nije ponasao divljacki, nego cista nesreca, stao, propustio pjesake, jadni dedo, krenuo kad i ovaj i desilo sta se desilo... cisto kao suza da u ovom slucaju nije bilo divljanja.
Cholina_Lokica

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 10/12/2009 22:55

cute poison je napisao/la: To za agresivnu voznju si u pravu, a to sto pricas za nacelnika opstine nema nikakve veze s pomenutim A. Cenanovicem, konj jeste neka ikona kompanije zbog toga sto isti posjeduje nekoliko njih.

Šta sam, molim te, rekao za načelnika opštine, da nosi isto prezime kao i gazda? I ništa više.
E-kapija je napisao/la: Svečano otvoren "Sara centar" na Ilidži

Nakon dvije i po godine gradnje na 3.700 kvadrata u samom centru Ilidže jučer (26.12.2007.) su svečanim presijecanjem vrpce načelnik općine Amer Ćenanović i vlasnik Avdija Ćenanović otvorili novi poslovni objekat "Sara centar".

"Zahvaljujući radnicima "Butmira" koji su izvodili radove, pored rondoa, Ilidža je dobila jedno veleljepno zdanje. Naši stanovnici neće morati odlaziti u druge dijelove grada jer sad ovdje imaju sve na jednom mjestu. Zaposlili smo 140 radnika, što je veliki uspjeh" kazao je vlasnik Ćenanović.

Načelnik Ćenanović je rekao da će investitorima koji budu željeli ulagati i graditi na području ove općine rado izaći ususret jer žele da ovakvi objekti kao "Sara centar" krase Ilidžu.

http://www.sarakompani.ba/main.html
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la Jara dana 10/12/2009 23:54

Na Grbavici prelazim cestu koja se siječe sa Vilsonovim, meni zeleno, 2 koraka napravih kad auto profura na crveno, ko zna kojom brzinom... :-)
Prelazim na pješačkom, na Dobrinji, juri jedan i ablenduje mi iz daleka...
Pokazujem rukom na pješački, on naglo zakoči, izbaci glavu kroz prozor i bijesno dreknu: "Jesi bezobrazna!"
:-) :lol: :sad: :run:
Ne igram se više, svakakvih kretena za volanom. A pješaci koji prelaze na crveno su, opet, posebna priča...
Jara

PostPostao/la Utokkha dana 11/12/2009 03:27

iju udesa u Zagrebačkoj. auto smrskano o stub od trole. užas... nadam se da je sve OK s putnicima, ali da Bog da...
Utokkha

PostPostao/la Admir_1984 dana 13/12/2009 12:51

Sta ovo svaki dan 2-3-4 pljacke prodavnica, kladionica i slicno :-) :-)

Jel to kriza drma kriminalce il je droga poskupila drasticno :-) :-)
Admir_1984

Lokacija: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

PostPostao/la lolo_lolo dana 13/12/2009 13:47

Admir_1984 je napisao/la:Sta ovo svaki dan 2-3-4 pljacke prodavnica, kladionica i slicno :-) :-)

Jel to kriza drma kriminalce il je droga poskupila drasticno :-) :-)

u samo 3,4 sata razmaka,opljackane su 3,4 kladionice u novom sarajevu
cak i jedna u kojoj se ja kladim :D
lolo_lolo

PostPostao/la cappy_tempo dana 14/12/2009 13:00

sinoc u neka dobar oko pola 3-3 neka dvojica opljackala es kompani,tacnije razbili izlog i ukrali zvucnike ili kastefon sta im vec stoji u izlogu,velika glupost jer ne vjerujem da je ono nesta pretjerano puno para sto su ukrali :mrgreen:
cappy_tempo

PostPostao/la plemba dana 15/12/2009 00:00

cujem neki sudar na otoci, zna li ko sta je?
plemba

PostPostao/la lolo_lolo dana 15/12/2009 00:01

plemba je napisao/la:cujem neki sudar na otoci, zna li ko sta je?

i ne samo na otoci
u svakom dijelu grada ima neki sudar
lolo_lolo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Sarajevo

Trenutno korisnika/ca: crno_sa_zlatnim i 7 gostiju.