Vasar u Puracicu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Vasar u Puracicu

PostPostao/la ♥ Julianna ♥ dana 26/10/2009 20:26

Gdje je tačno Puračić, ima li dobrih priglavki za zime tamo kupit? :roll:
♥ Julianna ♥

PostPostao/la fukara_tz dana 26/10/2009 20:28

Dodje kod Lukavca...jedno 5 minuta voznje s autom od Lukavca...bili su priglavci, da sam znao da ti uzmem...do dzabe...imas u Tuzli udruzenje BOSFAM zene iz Srebrenice rucno rade mozez kod njih kupiti....
fukara_tz

PostPostao/la fukara_tz dana 26/10/2009 20:29

slika
fukara_tz

PostPostao/la fukara_tz dana 26/10/2009 20:31

slika
fukara_tz

PostPostao/la ♥ Julianna ♥ dana 26/10/2009 20:32

fukara_tz je napisao/la:Dodje kod Lukavca...jedno 5 minuta voznje s autom od Lukavca...bili su priglavci, da sam znao da ti uzmem...do dzabe...imas u Tuzli udruzenje BOSFAM zene iz Srebrenice rucno rade mozez kod njih kupiti....

Eh hvala za info..ništa ne grije hladne noge ko prava vuna :-D

Baš bi da odem na jedan ovakav vašar, a i na teferič isto :-D
♥ Julianna ♥

PostPostao/la fukara_tz dana 26/10/2009 20:33

slika
fukara_tz

PostPostao/la fukara_tz dana 26/10/2009 20:36

♥ Julianna ♥ je napisao/la:Eh hvala za info..ništa ne grije hladne noge ko prava vuna :-D

Baš bi da odem na jedan ovakav vašar, a i na teferič isto :-D

Dobri su priglavci :wink: . Ukoliko te put navede u Podrinje tamo isto mozez kupiti od zena, svaka druga kuca zene izradjuju. Konkretno sela Konjevic Polje, Kaldrmica, Cerska i sl...

Teferic je sou zivi :)

Rukija je glavna zvijezda bila :lol:

slika
fukara_tz

PostPostao/la fukara_tz dana 26/10/2009 20:38

"noge kad trnu" :lol:

slika
fukara_tz

PostPostao/la ♥ Julianna ♥ dana 26/10/2009 20:40

Ma sve mi je to daleko Tuzla, Podrinje, može li se to on line naručiti? :roll:

A ova Rukija izgleda pravo popularna, što li, nije valjda da dobro pjeva? :roll:
♥ Julianna ♥

PostPostao/la ♥ Julianna ♥ dana 26/10/2009 20:42

fukara_tz je napisao/la:"noge kad trnu" :lol:

slika

Čuj noge kad trnu :lol: :lol: :lol: Sigurno liječi i od propuha :lol: :lol:
♥ Julianna ♥

PostPostao/la fukara_tz dana 26/10/2009 20:44

♥ Julianna ♥ je napisao/la:Ma sve mi je to daleko Tuzla, Podrinje, može li se to on line naručiti? :roll:

A ova Rukija izgleda pravo popularna, što li, nije valjda da dobro pjeva? :roll:

Pogledaj ovdje da slucajno nema http://www.bazar.ba/

Ma sta ja znam :lol: ne slusam je bas :lol: al je simpaticno sve ovo vidjeti i dozivjeti :lol:

Bila i NOVA TV

slika

slika

slika
fukara_tz

PostPostao/la ♥ Julianna ♥ dana 26/10/2009 20:47

Hvala za link :)

Jao jel ovo Modni mačak na vašaru???? :-D :-D :-D

Došao po inspiraciju za onaj svoj Red Krepat, srce slatko :-D
♥ Julianna ♥

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 27/10/2009 02:45

Stotinama godina se ovaj vašar u Puračiću održava,...Ovo je Bosna,...Žao mi što ne odoh, ali ima i dogodine.
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la Fair Life dana 27/10/2009 07:33

U moj provincijski vakat vasar je bio veeeliki dogadjaj za omladinu. Nije bilo pjevanja "uzivo" ali su bili dzuboksi... pa izaberes pjesmu ubacis crkavicu i opleti. Zooloski vrt sa zivotinajma, 'zid smrti' sa motoristima, 'globus smrti' opet sa motoristima. Paaaaaaa... streljane zracnom puskom, mi ih zvali 'shicane', pa odgurivanje na mah onog malog voza koji kruzi tracnicama gore dolje, pa natezanje rogova na masini za mjerenje snage, pa udaranje maljem u nekakvu zvrcku da bi druga zvrcka poletjela prema zvonu u visine, pa oni automobili za sudaranje, pa ringispili (mali za djecicu, a za vec brucale veliki sa 'letecom' stolicom...
Fair Life

PostPostao/la Bosanac sa dna kace dana 29/10/2009 12:20

aaaa znaci Rukija je zviijezda ove godine 8-)
men su nekako sateliti ponajbolji :-)

jesu bili bubnjari na vaseru???

fukara_tz je napisao/la:"noge kad trnu" :lol:

slika

jel ovo onaj iz Poljica stj prodavo topljeni secer sa nakim travama po 25maraka za kilu, ko biva lijeci sve: astmu, impotenciju, isijas, reumu...noge kad trnu :lol: :lol: :lol:
Bosanac sa dna kace

PostPostao/la Daphna dana 29/10/2009 16:51

PipiDugaDevetka je napisao/la:Stotinama godina se ovaj vašar u Puračiću održava,...Ovo je Bosna,...Žao mi što ne odoh, ali ima i dogodine.

Dogodine aBd, budeš moj gost na vašaru! :mrgreen:

Znate šta mene nervira? Što se svake godine ponavlja ista priča, svake godine se pojavljuju iste slike po netu, isti snimci na TV ekranima, šalje se slika "krkanluka", popljuje se vašar pošteno svake godine, vrli novinari u svojim dnevnim listovima pišu "krkalo se masno meso" (zar je riječ krkalo prikladna za novine?!)...

A gdje su slike luna parka koji izgleda svjetski? Nigdje i nikada ih nema... Svi samo žele da pokažu kako je to seljačka manifestacija :-) Možda jednim svojim dijelom i jeste, ali zašto se ne pokaže i ona druga strana svega toga?
Zadnja izmjena: Daphna; 29/10/2009 17:27; ukupno mijenjano 1 put/a.
Daphna

PostPostao/la dalmatinka dana 29/10/2009 17:11

♥ Julianna ♥ je napisao/la:Hvala za link :)

Jao jel ovo Modni mačak na vašaru???? :-D :-D :-D

Došao po inspiraciju za onaj svoj Red Krepat, srce slatko :-D

Ne, ovo ti je Fashion Guru.
dalmatinka

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 30/10/2009 17:38

Daphna je napisao/la:
PipiDugaDevetka je napisao/la:Stotinama godina se ovaj vašar u Puračiću održava,...Ovo je Bosna,...Žao mi što ne odoh, ali ima i dogodine.

Dogodine aBd, budeš moj gost na vašaru! :mrgreen:

O, svakako! :thumbup:
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la zelenashica dana 31/10/2009 15:37

Ev' i od mene jedna slika sa vašara :D ostale ne smijem metnut smijali bi mi se :P
slika
zelenashica

PostPostao/la Rambo-Amadeus dana 31/10/2009 16:22

zelenashica je napisao/la:Ev' i od mene jedna slika sa vašara :D ostale ne smijem metnut smijali bi mi se :P

cuj tebe, ee... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pa gdje cemo se smijati "svjetskom luna parku" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Daphna je napisao/la:A gdje su slike luna parka koji izgleda svjetski?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Daphna je napisao/la: Svi samo žele da pokažu kako je to seljačka manifestacija :-) Možda jednim svojim dijelom i jeste...

ama nije, vidi se sa slika da jena nivou zagreba, beograda, milana, pariza, munchena... :evil: :evil: :evil:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Rambo-Amadeus

PostPostao/la zelenashica dana 31/10/2009 16:27

Rambo-Amadeus je napisao/la:
zelenashica je napisao/la:Ev' i od mene jedna slika sa vašara :D ostale ne smijem metnut smijali bi mi se :P

pa gdje cemo se smijati "svjetskom luna parku" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Daphna je napisao/la: Svi samo žele da pokažu kako je to seljačka manifestacija :-) Možda jednim svojim dijelom i jeste...

ama nije, vidi se sa slika da jena nivou zagreba, beograda, milana, pariza, munchena... :evil: :evil: :evil:

pričaj ti rambo šta hoš al ja vala na vašar idem i ići ću :razz: ...svjetski ili ne,naš je :D
a luna park,....ne pominji samo više neću na one lude autiće,zadnji put me neki tip odvalio malo falilo da zube polomim :roll:
zelenashica

PostPostao/la Rambo-Amadeus dana 31/10/2009 16:35

Puracic RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ :-D

Ima i u mom gradu (gradiću) sličan vašer, i to mi je najomiljeniji dio godine :D , nije baš svjetski, ali jebg, bolje išta nego ništa (da li je? ) :D
Rambo-Amadeus

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 31/10/2009 18:21

Američki vašar:

slika
PipiDugaDevetka

Re:

PostPostao/la stochar dana 31/10/2009 18:39

papahet je napisao/la:Vasar u Puracicu ustavari je jedna velika pijaca s tim da jos ima i ringispil, balerina a moze se kupit i secerna vuna :-D

Uglavnom, jedna seljacka manifestacija, slicno kao i korida. Naravno Puracic je jedno malo selo pored Lukavca, pa samim tim i ne moze se ocekivati nista spektakularnije. Bio sam jednom tamo, prosle godine i nemam namjeru vise da idem.

slicno kao i Oktoberfest... jebemmu, ovdje sve Krleza do Krleze,m a promocije knjiga i otvaranja izlozbi posjeti 7 do 10 ljudi! sta? vasar? super! kome se ne svidja nek' ne ide. svugdje u svijetu ima vasara, u evropi uglavnom bastine tradiciju srednjovjekovnih okupljanja na kojima su se ljudi sretali, trgovali i lokali, i ne vidim nista lose u tome.

svabe su od oktoberfesta na kojem ljudi lochu i prejedaju se kobasicama u satorima, idu na ringispil i kupuju secernu vunu, napravili brend. mi nikad ni od cega necemo napraviti brend jer samo kenjamo!

slika
nagradno pitanje: puracic ili minken?
stochar

PostPostao/la Daphna dana 31/10/2009 19:08

Rambo-Amadeus je napisao/la:

:) Baš mi je drago da sam te nasmijala (iako si ironičan), jer smijeh je zdrav i podmlađuje :thumbup:
Isti taj luna park kojem se ti podsmijavaš bio je u Sarajevu krajem septembra! Isti taj luna park bude postavljen na brojnim vašarima širom Hrvatske pa čak i u Zagrebu ;-)

Mrzi me postavljati slike. A to što se na vašarima prodaje sve i svašta je naš usud. Način da se preživi. Svaki dan isti takav "vašar" imaš i u sred Sarajeva. Nažalost! No nečija bijeda nije razlog da pljujemo!
Daphna

PrethodnaSljedeća

Natrag na Umjetnost življenja

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.