Garderoba za zimu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Garderoba za zimu

PostPostao/la Tikvica dana 10/09/2009 22:08

UGGsice za 140 $ mogu se naruciti sa Victoria's Secret stranice

http://www2.victoriassecret.com/collect ... rfnbr=4849

Camper isto dostavlja u BiH za smijesnu postarinu u odnosu na cijenu obuce.

http://shop.camper.com/productos.xhtml?type=W&lng=en
Tikvica

PostPostao/la zvrzgana dana 11/09/2009 21:42

BIONA je napisao/la:Djevojcice,djevojke,zene :D znate li mozda gdje se mogu naci neke shiz pletene haljine za jesen i zimu? znam da se nekada poneki primjerak moze naci u Zari...jesen volim jedino zbog takve odjece :-D
pozz

Pogledaj u Ferhadiji, u onoj prodavnici preko puta DM. Ne znam kako se zove ali bude uvijek nekih haljna na izlogu. E tu drze trikotazu Ivkovic, ima predivnih pletenih stvari, i haljina i mantila, dzempera... Ivkovic jeste malo skuplji ali su stvari, makar meni, prva liga :thumbup: Ja licno nisam zazalila ni za jednom potrosenom parom a imam jako puno njegovih stvari. Proguglaj malo trikotaza Ivkovic, mislim da imaju svoju stranicu.
zvrzgana

PostPostao/la ladyblue18 dana 11/09/2009 23:11

zvrzgana je napisao/la:
BIONA je napisao/la:Djevojcice,djevojke,zene :D znate li mozda gdje se mogu naci neke shiz pletene haljine za jesen i zimu? znam da se nekada poneki primjerak moze naci u Zari...jesen volim jedino zbog takve odjece :-D
pozz

Pogledaj u Ferhadiji, u onoj prodavnici preko puta DM. Ne znam kako se zove ali bude uvijek nekih haljna na izlogu. E tu drze trikotazu Ivkovic, ima predivnih pletenih stvari, i haljina i mantila, dzempera... Ivkovic jeste malo skuplji ali su stvari, makar meni, prva liga :thumbup: Ja licno nisam zazalila ni za jednom potrosenom parom a imam jako puno njegovih stvari. Proguglaj malo trikotaza Ivkovic, mislim da imaju svoju stranicu.

Onaj hot pink ili kako se vec zove? Gdje jedna obicna bijela kosulja kosta preko 100KM? :-) :mrgreen:
ladyblue18
Globalni moderator

Lokacija: You don't have to like me, I'm not a facebook status

PostPostao/la wendy dana 12/09/2009 12:04

podebljaj novcanik i u bosanske rukotvorine na carsiju :) predivno, samo skupo... ali vrijedi svaku marku
wendy

PostPostao/la mondo bizarro dana 13/09/2009 11:59

e dok sam se sjetila da vas priupitam :D
odavno već želim rukavice koje su na fazon onih za vožnju auta, kožne (ne nužno), do pola prstića, a na gornjem dijelu kao imaju rupice ili jedna malo veća u vidu polukruga.
znate na šta mislim? furaju ih i neki rokeri.
ima l toga gdje? :D
mondo bizarro

PostPostao/la Sunrise00 dana 13/09/2009 12:51

Samo da prijavim da vidjeh uggsice u Urban Republicu u BBI, u ShoeBeDo nema :D ne znam jesu li u UR original, ali su preeeslatke, zapikah tirkizne :P :D
Sunrise00
Globalni moderator

PostPostao/la ladyblue18 dana 13/09/2009 13:13

Sunrise00 je napisao/la:Samo da prijavim da vidjeh uggsice u Urban Republicu u BBI, u ShoeBeDo nema :D ne znam jesu li u UR original, ali su preeeslatke, zapikah tirkizne :P :D

Ovakve o kojima pricamo? :mrgreen: nisi rekla najvaznije, koliko love sreco? :mrgreen: Brzo govori.
ladyblue18
Globalni moderator

PostPostao/la Sunrise00 dana 13/09/2009 13:14

ladyblue18 je napisao/la:
Sunrise00 je napisao/la:Samo da prijavim da vidjeh uggsice u Urban Republicu u BBI, u ShoeBeDo nema :D ne znam jesu li u UR original, ali su preeeslatke, zapikah tirkizne :P :D

Ovakve o kojima pricamo? :mrgreen: nisi rekla najvaznije, koliko love sreco? :mrgreen: Brzo govori.

Nisu one vunene, one druge :D oko 80 ja mislim :D :dance:
Sunrise00
Globalni moderator

PostPostao/la ladyblue18 dana 13/09/2009 13:39

slika

? :mrgreen:

Pa nisu skupe puno. Hajd mogu i one posluziti, idem sto prije razgledati. :sax: :mrgreen:
ladyblue18
Globalni moderator

PostPostao/la alica.k dana 13/09/2009 16:34

mondo.bizzaro je napisao/la:e dok sam se sjetila da vas priupitam :D
odavno već želim rukavice koje su na fazon onih za vožnju auta, kožne (ne nužno), do pola prstića, a na gornjem dijelu kao imaju rupice ili jedna malo veća u vidu polukruga.

sestra je crvene dobila na poklon od nekog. kaze mogu se naci u kosevskoj ulici kod nekakvog obucara/papucara :S.

vidjela sam te uggsice u UR, naravno da nisu original, oni svoje prave kao i skechers kao i ostali. prije 2 godine sam uzela jedne u dorothy perkinsu (RIP) i jos uvijek traju. sto je najsmjesnije...tople su - platila ih 60KM.
alica.k

PostPostao/la bez_ideje dana 13/09/2009 17:03

Danas gledam te iste cizme,70 maraka......ruzne ruzne i djon ko japanke za plazu :-? :-?
bez_ideje

PostPostao/la bez_ideje dana 13/09/2009 17:05

A tih rukavica ,imas u bivsoj Kralja Tomislava,prekoputa one Papirus kopirnice,ima i na carsiji na par mjesta, i vijela sam ih i zimus na sajmu knjige :shock: :lol:
bez_ideje

PostPostao/la zelenashica dana 13/09/2009 17:31

eh,ja bi nešto ovako,sad haljina(moglo bi i malo duže) ili ne,moglo bi ovako ,ispod farmerice,bar meni ne izgledala loše :-) ...ima li se ovakvih stvarčica gdje nabaviti.....nekako mi ovi džepovi ono baš zanimljivi...samo mi ova boja nekako nije po ukusu,ja bi radije maslinastozelenu il neku pješčano-zemljanu nijansu :-D
slika

Mada kontam možda ovo ne bi bio neki problem ni u kućnoj radinosti štrikati :D ima li ko iskustva u štrkanju,ono ako se odlučim koliko bi mi trebalo vune,kakva debljina ,debljina igala...hajmo iskusne žene :D
zelenashica

PostPostao/la ladyblue18 dana 13/09/2009 17:51

Zna moja amidzinca, ali ona ne foruma. :mrgreen:
ladyblue18
Globalni moderator

PostPostao/la zelenashica dana 13/09/2009 17:56

ladyblue18 je napisao/la:Zna moja amidzinca, ali ona ne foruma. :mrgreen:

pa de priupitaj je bona živa bila..do zime bi možda mogla ovo i napravit :D samo mi eto treba info kako da počnem i suČim :oops:
zelenashica

PostPostao/la bez_ideje dana 13/09/2009 18:26

:shock: :shock: :shock: a ne mogu da vjerujem,ja mislila da sam jedini pacijent koji trazi nekog ko zna plesti ovih dana
:lol: :lol: :lol:
ja hocu onaj dzemper dugi sto se veze ,kao mantil :-)
bez_ideje

PostPostao/la wendy dana 13/09/2009 19:24

Nemojte se peglat s iglama i vunom, ove stvari i ti dugi dzemperi, koji su i meni :-), su sva sreca opet u modi. Cak je proljetos u new yorkeru bilo nekih laksih varijanti dugih dzempera sa velikim dzepovima, tako da je moguce da je doslo i sada. Svakako se kanim da odem ovih dana, pa javim
wendy

PostPostao/la mondo bizarro dana 13/09/2009 19:34

Aura Perez, alica.k, bez_ideje, hvala puno za info o rukavicama!
ja nisam iz Sa, ali često ga posjećujem, tako da ću ih tražiti slijedeći mjesec kad završim s ispitom!
nadam se da ću ih negdje iščačkati :D
mondo bizarro

PostPostao/la *mima* dana 14/09/2009 11:29

wendy je napisao/la:podebljaj novcanik i u bosanske rukotvorine na carsiju :) predivno, samo skupo... ali vrijedi svaku marku

Nije ni skupo kako je predivno......ipak je to sve rucni rad.
*mima*

PostPostao/la ružmarin-a dana 14/09/2009 11:48

zelenashica je napisao/la:eh,ja bi nešto ovako,sad haljina(moglo bi i malo duže) ili ne,moglo bi ovako ,ispod farmerice,bar meni ne izgledala loše :-) ...ima li se ovakvih stvarčica gdje nabaviti.....nekako mi ovi džepovi ono baš zanimljivi...samo mi ova boja nekako nije po ukusu,ja bi radije maslinastozelenu il neku pješčano-zemljanu nijansu :-D
slika

Mada kontam možda ovo ne bi bio neki problem ni u kućnoj radinosti štrikati :D ima li ko iskustva u štrkanju,ono ako se odlučim koliko bi mi trebalo vune,kakva debljina ,debljina igala...hajmo iskusne žene :D

eh, ja sam ti se ovim poslom bavila još u osnovnoj školi
u IV razredu sam isplela svoj prvi džemper
a sad drugi koji je sličan ovom na slici (ali x puta ljepši :oops: ) je ispleten od strane moje malenkosti ili u završnim razredima OŠ ili u početnim srednje

bila je neka podeblja vunica kombinacija neke čudne zelene boje i isto tako ljubičaste
koristila sam neke debele igle (shodno debljini vunice) i imale su plastičnu žicu
džemper je imao pletenicu po sredini i poluroll kragnu

nosila sam ga godnama (čak i na skijanje) :wink: -dužina -otprilike kao ova

a onda...jedne godine, nestalo je moje remek djelo, bacila mi ga seka (odložen stajao i nije se nosio) :sad:
(ona voli bacati stvari iako nisu njene) :-) inspiraciju dobija odsvugdje :-D
.....

znala sam nekad i da izvedem iglama da se ne vidi šav npr. između spajanja leđa i prednjeg dijela

mislim da ću nekad obnoviti ovaj svoj "zanat" opet iz ličnog zadovoljstva
a i dobar je za živce koji sa svakom novom pristiglom godinom sve više i više popuštaju :roll: :(
moj avjet ti je da fino odeš i kupiš boju koja ti treba i pitaš prodavačicu koliko će ti trebati tačno vunice
nažalost, ja sam pozaboravljala te stvari tehničke prirode, ali plesti nisam zaboravila :-D
kombinacija deblje vunice+debljih igala (3 ili veći br koliko se sjećam) +nekomplikovana mustra= brzo ištrikan odjevni predmet

"dovoljno sam lud da bih bio ođe normalan"
ružmarin-a

PostPostao/la zvrzgana dana 14/09/2009 15:13

Nisam neki ekspert ali plesti je vrlo lako. Ja sam naucila za vrijeme rata uz baku. Prvo sam znala samo mustru pravo-krivo a kasnije sam malo eksperimentisala sa novim mustrama. Sto se tice ovog dzempera treba ti neka jako debela vuna i debele igle (ja bih preporucila 4 ili 4,5) jer sto je deblja vuna, deblje su igle i ima manje posla. Nabacis ocice (u zavisnosti koju sirinu hoces) i uradis malu ranflu jedne mustre pa nastavis drugu mustru. Radis prednji dio, ledja i rukave posebno pa onda spajas to sve sa iglom i vunom. Potrebno je samo da ti neko pokaze osnovu, da nametnes ocice i koju mustru da radis i samo pleti. Kada dodjes do gornjeg dijela da suzavas oko rukava samo neka ti to neko objasni (oduzimanje i dodavanje ocica) i to je to. Znam da ovo zvuci komplikovano ali u praksi je jako jednostvano. Ako nema nikoga da ti pokaze preporucujem ti da pogledas po antikvarnicama knjigu za pletenje. Ja sam imala jednu i mnogo sam naucila iz nje. Nadam se da nisam ugusila ovim postom :-) Sretno! :-D
zvrzgana

PostPostao/la shambho dana 14/09/2009 15:20

mondo.bizzaro je napisao/la:e dok sam se sjetila da vas priupitam :D

Vidjela ja danas u New Yorker-u u Istocnom Sa bas ovakve.. :P ..E al' ako ih zelis sve im nestaje ko ludo tak da pozuri pozuri.. :mrgreen: ..Ne pogledah cijenu... .. :zoka:
shambho

PostPostao/la shambho dana 14/09/2009 15:21

ladyblue18 je napisao/la:slika

? :mrgreen:

Pa nisu skupe puno. Hajd mogu i one posluziti, idem sto prije razgledati. :sax: :mrgreen:

Ne znam je l' se ovo trazi al' sam i ovo vidjela u New Yorkeru.. :mrgreen:
shambho

PostPostao/la ružmarin-a dana 14/09/2009 17:34

@aura perez:nije teško plesti
nije ništa teško ako želiš naučiti
a pogotovo ako voliš tošto radiš/delaš/činiš :D

potrebna ti je rutina, da se uhodaš da praviš i izvlačiš iste "žice" i ufrštuljiš ruku daih jednako plete

i onda samo opleteš :lol:

naravno da ti treba pomoći neko na početku (barem malo)
ja sam u samimim počecima plela sa iglama koje imaju kukice (kako mi ne bi klizila vunica sa igala
a poslije sam prešla na "glatke"
radila sam irukacive s 5 prstiju s tim iglama ali mi je mama završvalakružne završetke
a ja bih sama završavala četvrtaste završetke vrhova prstiju

mi smo recimo imali domaćinstvo u školi (davila je nastavnica i muške da nauče plesti, i ocjenjivala nas)
ja sam pripomagalasvojoj školskoj raji a bile mi smiješne upute iz udžbenika tada...

također, ovi džemperi(kao đubretarci) znam da se imaju kupiti na Zlatiboru (Sirogojno) i koštaju 100 eura- ručni radovi...i jako su lijepi
a otprilike ovako izgledaju (nisu svi šareni)
http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2001/01/16/srpski/R01011504.shtm
ružmarin-a

PostPostao/la melb26sa dana 14/09/2009 20:05

Zenske, molim pomoc - trazim jesenje-zimske pantole broj recimo 34 zavisno od proizvodjaca. Obisla Orsay (samo jedne da su bile ok ali malo preuzak kroj), Mango, Tally. Gdje jos da gledam? Trazim nesto za ureda, tako da jeans ne dolazi u obzir - firma ima zabranu na to, nesto sto nije preusko vec da lijepo pada i na cizme.
melb26sa

PrethodnaSljedeća

Natrag na Umjetnost življenja

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.