Bol u ledima

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Bol u ledima

PostPostao/la poplava dana 21/02/2009 13:41

Moje iskustvo - prvi put me pravo ukocilo prije tri godine, u ovo doba, iako je bilo problema i prije toga - bol u ledjima, nozi, ali je prolazilo, pa sam par mjeseci prije odlucio da vjezbam po preporuci doktora (poceo sam vjezbati pilates, gdje me je "sredio" jedan ekspert sa svojim "strucnim" vjezbama), tako da sam prelezao skoro mjesec dana... Od tad sam se silom prilika informisao o ovom problemu, tako da znam dosta stvari. Generalno, kao sto neko vec rece, ne desi se to od jednom, to se vremenom skuplja i pojavi se kad dostigne "kriticnu masu", a uzroci su mnogobrojni. Losa stolica (ako sjedis na poslu), los krevet, dugotrajna voznja auta, stres, umor, los san, alkohol, itd. Meni najvise smeta kad ne spavam dovoljno, poslije toga su misici u grcu i na korak si od problema. Kad mi se to desilo prvi put, jedan uvazeni neurohirurg je pogledao snimke (diskus hernija na dva diska) i rekao da odmah idem na operaciju, sto sam ja odbio - u krajnjem slucaju to uvijek mozes uraditi ako ostalo ne funkcionise, a svakako ne garantuje potpuni oporavak. Otisao sam nekako kod fizijatra, koji mi je propisao lijekove i fizikalnu, jedno vrijeme su mi dolazili kuci, a onda dalje kod njih. Cini mi se da sam poceo raditi poslije mjesec i po, najveci problem mi je bio sjedenje, a na poslu uglavnom (95%) sjedim. Onda sam po internetu trazio i nasao dosta dobrih stvari (brosura, dvd-a), neke jednostavne vjezbice za rastezanje misica, a bilo mi je interesantno pogledati i anatomiju tog dijela tijela, tako da su mi stvari sad puno jasnije. U principu je problem u misicima, oni drze kostur u pravom polozaju. Cim se to poremeti u bilo kom pogledu, ne valja. Uglavnom, do neki dan je sve bilo ok, inace vozim bicikl, planinarim, jedno vrijeme sam isao u teretanu pa mi je dosadilo, sve relativno normalno, ako se pazis, tu i tamo se pojave bolovi, ali prodje kad se dobro odmoris.
Sad me je ponovo ukocilo, prije sest dana, reklo bi se iz cista mira (spustio tanjir u masinu), iako nije tako bilo... Razbolila se djeca, visoka temperatura, nosis ih u dom zdravlja, ne spavas, dezuras po noci, i za par dana doslo na naplatu... Skoro kao prvi put, taj dan sam jedva otisao do wc-a, mislio sam da cu se onesvijestiti. Ovaj put sam znao odmah sta raditi - led, voltaren cepici i mirovanje. Onda mi je drugi dan dosao fizijatar, dao injekciju i sad mi dolazi terapeut kuci jos koji dan (nadam se) i od te injekcije ne uzimam nista protiv bolova, samo bosaurin od 2 mg prije spavanja. I masaza ledom tri puta dnevno. Sad je vec bolje, skoro da ne boli nikako, hodam skoro normalno, samo mi je problem sjediti. S druge strane, ako predugo lezis, misici atrofiraju, pa onda imas drugi problem kad ustanes... I jos jedna stvar, jako pomaze plivanje - prva stvar sto mi je pala na pamet kad me je presjeklo je da mi se dokopati kakvog bazena, samo da se rijesim gravitacije...
Eto da ne pretjeram, ako vas sta vise interesuje, pitajte...
poplava

PostPostao/la _aja_ dana 21/02/2009 14:26

Skyfox je napisao/la:@_aja_

Ovo sto si napisala mi je bukvalno od rijeci do rijeci ispricao doktor preko telefona, tako da cu dobro razmisliti o sljedecem koraku. Samo da mi je ustanoviti tacan uzrok i da se u potpunosti rijesim bola, koji je nemoram ti ni rec na momente neizdrziv, usput malo mi je lakse danas samo nadams e da nije privremeno.

PS
pocela mi je udarat bol u lijevu nogu, vise kuk, sto je navodno znak da prolazi...

Dragi Sky ne bih da te razočaram ali meni to uopće nije bio znak da prolazi nego se bol proširila dalje niz nogu, a najteže mi je bilo izdržati bol u listu više prema vanjskoj strani, uh sva se naježim kad se toga sjetim.
A što se tiče više informacija ja sam mogla doktorirati na diskus herniji još mi je pred očima jedna slika koju mi je doktor pokazao i na kojoj se sve vidi kako je došlo do oštečenja vanjskog dijela diskusa i nerv koje je uz kičmu bukvalno debljine prsta e pa onda možeš zamisliti kad se to upali nije ni čudo što su takvi bolovi, a ponavljam ti još jednom prvo snimak da se vidi šta je pa onda možeš tražiti lijek i neke vježbe koje će ti pomoći, jer te vježbe po svojoj težini moraju biti usklađene sa tvojim stanjem. Uopće ne smiješ raditi neke intenzivne vježbe jer tako možeš izazvati samo veće naprezanje i još veće oštećenje. Jačanje muskulature mišića dolazi poslije kada se bol smanji.
_aja_

PostPostao/la otherside dana 21/02/2009 16:21

Skyfox je napisao/la: pocela mi je udarat bol u lijevu nogu, vise kuk, sto je navodno znak da prolazi...
to ti je znak da se pogorsava nazalost. imas vjerovatno pritisak/kompresiju na korijen zivca i bol propagira dalje, duz zivca, dakle, niz nogu. dakle ovako: 1. utvrditi razlog: CT L/S kicme, neuroloski pregled. 2. terapija (antireumatik, analgetik, miorelaksans), 3. strogo mirovanje 4. fizikalna terapija.
otherside

PostPostao/la _aja_ dana 21/02/2009 16:40

otherside je napisao/la:
Skyfox je napisao/la: pocela mi je udarat bol u lijevu nogu, vise kuk, sto je navodno znak da prolazi...
to ti je znak da se pogorsava nazalost. imas vjerovatno pritisak/kompresiju na korijen zivca i bol propagira dalje, duz zivca, dakle, niz nogu. dakle ovako: 1. utvrditi razlog: CT L/S kicme, neuroloski pregled. 2. terapija (antireumatik, analgetik, miorelaksans), 3. strogo mirovanje 4. fizikalna terapija.

Strogo mirovanje hmm... još me naljuti kad se sjetim da mi je to doktor preporučio, mišiči atrofiraju meni se počelo činiti da mi noga postaje kraća da više ne vladam njom jer se upaljeni živac sve više stezao, tako da to uopće nije rješenje. Nego doktorima je najlakše da ti kažu miruj i mrtvi hladni nabroje ovo što je nabrojala @otherside, ne znam samo odakle im ove metode koje se nigdje u svijetu ne koriste. Potpuni pogrešno, mora se nači načina da se živac koji je pritisnit oslobodi, a ležanjem se to ne postiže sigurno.
_aja_

PostPostao/la otherside dana 21/02/2009 16:51

_aja_ je napisao/la:
otherside je napisao/la:

Strogo mirovanje hmm... još me naljuti kad se sjetim da mi je to doktor preporučio, mišiči atrofiraju meni se počelo činiti da mi noga postaje kraća da više ne vladam njom jer se upaljeni živac sve više stezao, tako da to uopće nije rješenje. Nego doktorima je najlakše da ti kažu miruj i mrtvi hladni nabroje ovo što je nabrojala @otherside, ne znam samo odakle im ove metode koje se nigdje u svijetu ne koriste. Potpuni pogrešno, mora se nači načina da se živac koji je pritisnit oslobodi, a ležanjem se to ne postiže sigurno.

draga moja, ja ne znam gdje si to svijetu hodala ali skakati sa ukljestenim korijenom zivca je sve samo ne korisno. kao sto rekoh, najprije bi valjda trebalo utvrditi sta je s kicmom, tj. koji je problem a onda raditi na rijesavanju istog. nije svaka hernija diska za neurohirurga niti je svaki bol u ledjima hernija diska. kortikosteroidi su korisni ali takodje se ne daju u svim slucajevima. niko nije rekao da se lezi mjesecima ali u bolnoj fazi je tako preporucljivo ali ne bilo kako neko u posebnim polozajima koji rasterete kicmeni stub i onemogucavaju istezanje zivca.
btw, ako je kod tebe bio ukljesten zivac, ne mora znaciti da je kod svakog bola u ledjima ista situacija.
analgetici i antireumatici u kombinaciji sa miorelaksansima i kortikosteroidima (ne uvijek) su baza terapije svake radikulopatije (stanja ugrozenosti ili pritiska na korijen zivca). naravno, konacna terapija je neurohirurska (mada je i ova u nekim slucajevima konacna ali malo sutra).
otherside

PostPostao/la _aja_ dana 21/02/2009 17:10

Jako puno je sredstava za komunikaciju danas u svijetu tako da nemoraš baš hodati po svijetu da nešto saznaš...ili moraš :shock: .
Druga stvar nisam ni preporučila skakutanje nego baš prvo da uradi snimak kičme CT i na kraju MR ako je potrbno, a na koji če toliko čekati da če ga leđa 14 puta prestati dok dođe na red. Napisah večinu toga što si ti sad, možda nešto i na pp, ali neka ti bude ti si glavna.
_aja_

PostPostao/la teAMICA dana 21/02/2009 17:47

evo i mene opet ufatilo...ovo je treći put u godinu-dvije. Išijas, kažu svi, i definitivno ništa ne pomaže osim mirovanja. Nađeš položaj i ne miči :D Leći na stranu i staviti jastuk među koljena, to mi fakat godi...
Međutim, mislim da niko ne bi trebao tražiti pomoć po forumima kad su takve stvari u pitanju, već otići doktoru. Svaka čast svima koji žele pomoći svojim primjerima ili znanjem, ali ne može se dijagnoza uspostaviti preko foruma.
Ja odoh u pon, hodam ko pogrbljena baba :D
teAMICA

PostPostao/la poplava dana 21/02/2009 18:15

Svaki normalan doktor ce ti reci da mirujes prvih nekoliko dana dok se upala zivca ne smiri. Poslije ide fizikalna terapija, zavisno od situacije... Ali od snimanja (bilo kakvog) nema neke velike pomoci, osim da znas sta je, jedino ako te ne spremaju za operaciju, ili da se utvrdi da nije nesto puno gore... To sto ces znati da je diskus hernija (ili nije) na ovom ili onom prsljenu ti nista ne znaci... Ako te je zabolilo jednom, zabolice te ponovo, samo se mozes truditi da to bude sto rjedje... U svakom slucaju bjezi od operacije ako ti je predloze u startu.
poplava

PostPostao/la Skyfox dana 21/02/2009 19:07

E jos jednom svima koji ste napisali ponesto od svojih iskustva- hvala!

Naravno da je glavni prioritet otici doktoru, sto jos uvijek nisam u stanju ali mi je super cuti iskustva drugih ljudi koji su slicno prosli. Sokira me da se nesto beningno poput bolnih leda moze izroditi u nesto sto traje po godinu i duze i iziskuje toliko medicinskih pretraga. Srecom nisam bolesljiv niti sam ikad prelezao neku bolescinu, mislim da mi u kartonu stoji ubod insekta, alergo test i mozda jos 2 - 3 stavke od -'95. pa na ovamo, zato ce mi ovo obilazenje doktora tesko pasti, ali sta je tu je. Od sad ima da se pazim puno vise.

Cim saznam nesto konkretno javim vam...
Skyfox

PostPostao/la Skyfox dana 21/02/2009 19:08

valter.ba je napisao/la:Ovu pivu cemo zamjeniti kafom drzim te za rijec :lol: :thumbup:

dogovoreno :thumbup:
Skyfox

PostPostao/la Skyfox dana 21/02/2009 19:17

dupli post
Skyfox

PostPostao/la poplava dana 21/02/2009 21:28

hadzinica je napisao/la:od toga sto ce snimak pokazati, imace dijagnozu koja ce mu reci da ovo stanje u kojem se nasao ("jest ili nije beningno), tj da li je rijec o diskus herniji ili "krizobolji" koju vecina nas ima i lijeci na svoju ruku (gelovima, tabletama protiv bolava...)
samim tim sazanace ne samo "sta mu je", vec ce se tome prilagoditi ili kako ti rece "samo se mozes truditi da to bude sto rjedje"
operacija nije ostavljena "djabe" kao jedna od opcija, njoj i sam neurohirurg pribjegava u situaciji kada je "neophodno" da se ista uradi
ja takodje nisam pristala na operaciju sve dok ne postoji dijagnoza od vise dr koji smatraju da je potrebna (iako sam sto puta odlucila u agoniji bolova koji su trajali ne par dana, ne par sedmica ne par mjeseci vec godinu i 3 mjeseca)
ono sto ja zelim naglasiti (iako snimak nece popraviti problem - to je jasno),drugacije pocnes gledati na sebe, na problem sa ledjima, pocnes o tome razmisljatio kao o bolesti a ne o necemu "sto traje,lijekovi, terpija... pa prodje)
u svakom slucaju zelim brz oporavak

U potpunosti se slazem, samo hocu da kazem da cak i snimak ne mora pokazati pravo stanje - mene je recimo uvijek bolilo sa lijeve strane, a na snimku se vidi velika diskus hernija sa desne (kazu mozda su naopako okrenuli snimak !?!). Ili, recimo, ima cak jedan slucaj kad misic piriformis na zadnjici pritisne zivac i ima iste simptome kao isijas, a ovo se ne vidi ni na jednom snimku, koga interesuje detaljnije
http://en.wikipedia.org/wiki/Piriformis_syndrome
Prema tome, ne ocekujte previse od snimaka, slusajte fizijatra, i naviknite se da zivite s tim, eliminisuci ili bar smanjujuci uzroke koji su vec nabrojani. Ja sam se pomirio s tim da je to nesto s cim cu zivjeti do kraja zivota pa sad sta je tu je, sto kazu, od toga se ne umire.
poplava

PostPostao/la Skyfox dana 21/02/2009 23:26

hadzinica je napisao/la:
u svemu navedenom se slazem s tobom, bas tako, sebi rekla da mi je to boljka do kraj azivota i da moram da se cuvam
malo mi kilaza otezava sve to, ali mrsamo pomalo i radimo vjezbe, vozamo bicikol itd :-D

Mislim da sam malo ne pre ali bar mlad/i za ovo (27g), mozda zivim u pogresnom uvjerenju da je ovo boljka koja nastupa u kasnijim fazama zivota??? Sve u svemu ako ostane na ovome, odnosno ako je ovo moj najveci zdravstveni problem, kucat cu o drvo jos dugo...
Skyfox

PostPostao/la valter.ba dana 21/02/2009 23:40

A sto te isprepadase :lol: Znam da ljudi zele da podjele svoja bolna iskustva ali svi su uz to strucnjaci,tipicni bosanski sindrom :lol: Dosta ljudi prozive dug i lijep zivot a tek poslije gluho bilo obdukcije se spozna da su imali diskus hernije na vise nivoa! Zato samo opusteno,dijagnostika-fizikalna terapija-korekcija posture-fizicka aktivnost-ljepota :D
Ovim strucnjacima da samo pojasnim da se operacija preporucuje samo kada se jave neuroloski ispadi tipa pareze ili paralize peroneusa,problema sa defekacijom,pishkanjem isl. ili u cilju oslobadjanja komprimiranog nerva ili kicmene mozdine. Ustvari ima toga jos ali bezze konverzacija :D
valter.ba

PostPostao/la poplava dana 22/02/2009 00:23

valter.ba je napisao/la:A sto te isprepadase :lol: Znam da ljudi zele da podjele svoja bolna iskustva ali svi su uz to strucnjaci,tipicni bosanski sindrom :lol: Dosta ljudi prozive dug i lijep zivot a tek poslije gluho bilo obdukcije se spozna da su imali diskus hernije na vise nivoa! Zato samo opusteno,dijagnostika-fizikalna terapija-korekcija posture-fizicka aktivnost-ljepota :D
Ovim strucnjacima da samo pojasnim da se operacija preporucuje samo kada se jave neuroloski ispadi tipa pareze ili paralize peroneusa,problema sa defekacijom,pishkanjem isl. ili u cilju oslobadjanja komprimiranog nerva ili kicmene mozdine. Ustvari ima toga jos ali bezze konverzacija :D

U pravu si, sjecam se jedne emisije na NG-u o potonuloj podmornici iz gradjanskog rata u Americi sto su je nedavno nasli sa ostacima mornara. Podmornica je bila na rucni pogon, mornari su sjedili i vrtili nekakvu kurblu - uglavnom, na jednom kosturu su nasli sedam diskus hernija. Ocigledno to ovog jadnika nije sprijecilo da bude mornar i pravi velike fizicke napore.
poplava

PostPostao/la Skyfox dana 22/02/2009 10:57

bilo bi mi lakse da je kisa i puse vjetar a ne dan iz bajke :-?

kad sam vec u kucnom pritvoru onda nek je svima... :D
Skyfox

PostPostao/la harka dana 22/02/2009 12:04

prosle godine sam imala isti problem sa bolom u donjem dijelu kicme.
Toliki bol je bio da je doktor mislio kamenac u bubregu i uputio me
urologu.Nakom pretraga nije bio kamenac niti upala mogracnih kanala
jer je mene boljelo i pozadi i naprijed se prosirivao taj bol kroz desnu
nogu.Na kraju se ustanovilo da imam artrosu donjeg dijela kicme.

http://www.reumatikerforbundet.org/file ... atiska.pdf
harka

PostPostao/la Zahir Poljic dana 26/02/2009 22:33

Prijateljski pozdrav!
Vidim da tražite rješenje svojih tegoba i evo razjasnit ću vam ukratko.
1. Bol u bilo kojem predjelu kičmenog stuba jeste upravo alarm da je diskus smanjen (dehidrirao). Razlog dehidracije je nedovoljno konzmiranje pitke vode, slabe fizičke aktivnosti kičmenog stuba (previjanja) što dovodi do slabe prokrvljenosti. Hladnoća definitivno predstavlja problem diskusima sa čime dolazi do smanjenja diskusa i samim tim distanca između pršljenova je smanjena.Zbog ove smanjene distance dolazi do uklještenja tkiva.
2.Hernia diska jeste ozbiljan problem ali najnovija naučna dostignuća oporavljanja diskusa, hernia se povlači nazad u diskus
i samim povlačenjem oslobađa korijen nerva. Hernija se dobije neprvilnim dizanjem tereta jer se nije diskus opteretio ravnomjerno u kvadratnim milimetrima.
3.Najkritičnije i veliki broj oboljelih jeste L4-L5-S1 jer je 60% težine na tom dijelu kičme.
4.Smanjeni diskusi su vrlo opasni jer postoji mogućnost da se pršljenovi mimoilaze i samom smicanjem prikliješti korijene nerava.
5. Diskusi se mogu posmatrati kao vodeni jastuk koji se može smanjiti i povećati.
6.O potrošenim diskusima se može govoriti kada su dehidrali i dolazi do uništenja diskusa, a kada se uništi diskus onda nema oporavka.Nisam vam slučajno preporučio Ajnštajna e-mail: z[email protected]
Zahir Poljic

PostPostao/la Zahir Poljic dana 03/03/2009 10:58

"VODA JE ŽIVOT"
OBZIROM NA OZBILJNOS OVOG FORUMA, MOGU VAM SLOBODNO REĆI DA JE VODA NEPROCJENJIVO BLAGO.
Piti dovoljno vode, znači raditi najbolju stvar za svoje zdravlje, izgled i tjelesnu kondiciju.
Sjajna koža
Razni vanjski utjecaji mogu isušiti  kožu i ona onda ispuca. Odgovarajuća hidratacija može pomoći koži da se bori protiv loših vremenskih utjecaja, da ostane zdrava i svježa u svakom godišnjem dobu. Voda hidratizuje ćelije i čuva vlažnost površine kože. Ona, također, ispire toksine, koji se bez nje talože na koži i doprinose njenom sivom i žućkastom izgledu. Isti princip važi i za kosu koja s dovoljno vode u organizmu postaje mekša i sjajnija.
Gubljenje viška kilograma
Mišići koji nisu dovoljno opskrbljeni vodom gube na svojoj snazi i rade manje efektivno. Kada našem tijelu damo dovoljne količine vode, i mišići, ne samo da bolje rade, već mogu pojačati metabolizam za nekoliko procenata. Pijenje vode tokom dana ispunjava stomak bez viška kalorija i smanjuje želju za grickalicama između obroka.
Jasno razmišljanje
Voda je hrana za mozak više nego je to ijedna druga namirnica. Oko 85% našeg mozga je tečnost. Kao i mišići, i mozak zahtijeva veliku količinu vode za dobro funkcionisanje. Glavobolje i vrtoglavice su neki od prvih znakova da našem organizmu nedostaje vode. Čak postoje dokazi da nakon produžene izloženosti dehidraciji moždane ćelije počinju da se smanjuju.
Šta je dehidracija?
Dehidracija nastupa kada naše tijelo gubi tečnosti više nego što prima. To stanje može dovesti do ozbiljnih zdravstvenih problema.
Kako da znamo jesmo li dehidrirali?
Žeđ nije najbolja mjera potrebe našeg organizma za vodom. Do vremena kada osjetimo žeđ, već možemo biti dehidrirani. Značajan pokazatelj potrebe za vodom je boja urina. Tamnožuta boja urina je pokazatelj dehidracije, dok je svijetao, čist urin pokazatelj dobre uravnoteženosti.
Uobičajeni simptomi dehidracije su:
- žeđ ili suha usta;
- pospanost;
- smanjeno izlučivanje urina;
- slabost;
- glavobolja;
- vrtoglavica.
Kako spriječiti dehidraciju?
* Izaberite vodu
Pića koja sadrže kofein ili ahkohol, mogu izgledati osvježavajuće kada ste žedni, međutim, ona izazivaju učestalije mokrenje i povišen gubitak tečnosti pa je zato najbolje , odnosno najzdravije izabrati vodu da vam utoli žeđ.
* Pijte vodu i kad niste posebno žedni
Odrasli prosječno gube 2,5l vode u toku jednog dana. Zato je naročito važno da se proces nadoknade vode u tijelu neprestano odvija. U prosjeku trebalo bi popiti 8 čaša vode u toku dana, ali ta količina se mijenja u zavisnosti od naših individualnih karakteristika, godina, spola i nivoa fizičke aktivnosti.
* Nosite vodu kud god idete.
Naviknite se da u flaši nosite sa sobom vodu kad idete na posao, u šetnju ili vožnju autom. To će vam pomoći da unesete određenu količinu vode u tijelo na prvi znak žeđi.
* Popijte čašu vode uz obrok
Voda pomaže prilikom varenja hrane i apsorbuje se zajedno s hranom, tako da su obroci odlično vrijeme za snabdijevanje organizma tečnošću.
* Ne zaboravite na hranu
Oko 30% vode unosimo hranom, a taj procenat možemo još povećati uzimanjem hrane koja sadrži velike količine vode, kao što je voće, naročito citrusno, salate i supe.
PRIJATELJSKI POZDRAV SA OBALE MODRAČKOG JEZERA!
Zahir Poljic

PostPostao/la Skyfox dana 03/03/2009 23:14

Super savjet.

Ako iko pije vodu ko lud onda sam to ja. Mogu je popiti u velikim kolicinama i pijem je, ne nasilu, ve osjetim da mi organizam trazi dosta tecnosti. Na spavanje uvijek nosim casu vode i caj koje popijem dok ne zaspim :) cim ustanem pravim si cedevitu, cjedim citruse ili mlijeko. Na poslu mi je uvijek flasa vode 0,5 na stolu...

Unatoc svemu urin mi je nekad pravo taman, a to je navodno znak dehidracije, sto znam da ne moze biti...
Skyfox

PostPostao/la valter.ba dana 04/03/2009 00:00

Skyfox je napisao/la:Super savjet.

Ako iko pije vodu ko lud onda sam to ja. Mogu je popiti u velikim kolicinama i pijem je, ne nasilu, ve osjetim da mi organizam trazi dosta tecnosti. Na spavanje uvijek nosim casu vode i caj koje popijem dok ne zaspim :) cim ustanem pravim si cedevitu, cjedim citruse ili mlijeko. Na poslu mi je uvijek flasa vode 0,5 na stolu...

Unatoc svemu urin mi je nekad pravo taman, a to je navodno znak dehidracije, sto znam da ne moze biti...

Provjeri ti baby secer u krvi, a sa vodom umjereno kao i sa svim ostalim. Prethodni post ne bih komentarisao jer nisam imao zivaca da ga do kraja procitam ;-)
valter.ba

PostPostao/la Skyfox dana 04/03/2009 11:07

valter.ba je napisao/la:
Provjeri ti baby secer u krvi, a sa vodom umjereno kao i sa svim ostalim. Prethodni post ne bih komentarisao jer nisam imao zivaca da ga do kraja procitam ;-)

To namjeravam oduvijek al mi bilo mrsko... Mogu li to vidjeti prilikom darivanja krvi, posto sam nedavno?
Skyfox

PostPostao/la valter.ba dana 04/03/2009 11:13

Ne ali mozes u svakoj ambulanti u gradu barem orijentaciono. Za precizno mjerenje LAB. Da ne zaboravim naglasiti radi se na gladan stomak u jutarnjim satima tako da ukoliko volis nocu jesti kao neki,preskoci.
valter.ba

PostPostao/la Skyfox dana 04/03/2009 12:06

valter.ba je napisao/la:Ne ali mozes u svakoj ambulanti u gradu barem orijentaciono. Za precizno mjerenje LAB. Da ne zaboravim naglasiti radi se na gladan stomak u jutarnjim satima tako da ukoliko volis nocu jesti kao neki,preskoci.

onda apoteka
Skyfox

PostPostao/la Hare_ze dana 04/03/2009 12:25

Skyfox je napisao/la:Gotovo ne mogu da se krecem svako saginjanje i ispravljanje mi je mucenje... Jucer sam se nagutao raznih tableta, 5 ili 6 vrsta po dvije bez ikakvog ucinka. Zna li neko moze li jedna injekcija u hitnoj biti rijesenje jer sada ne mogu ni da hodam sve i da hocu otici kod doktora... Ne pomaze ni gel protiv bolova...

Imao sam iste probleme, prije 4-5 godina. Meni to lici na isijas. Dosao nezagrijan na fudbalski termin, pogresan pokret i gotovo, jedva sam otisao do kuce. Jedva sam ustajao iz kreveta (morao sam skroz leci i onda tek polako ustati, iz polulezeceg polozaja nije bilo sanse da ustanem od bolova) pio voltaren i nista, katastrofa. Tih dana sam taman trebao na kampovanje, i otisao sam u polulezecem polozaju, kada sam izasao iz kombija - bol je nestala kao rukom odnesena. Vise nisam imao problema. Vidim, raja odmah ide na najgoru dijgnozu (discus i sl.), dajte malo pozitivnog razmisljanja :)

I jos nesto, godine nemaju veze, ja sam taj problem sa ledjima imao u 21-oj. Evo vec 5 godina nemam nikakvih problema.
Hare_ze

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.